sylwester
Lifestyle

Sylwester 2020/2021. Co telewizja przygotowała dla widzów?

31 grudnia przypada Sylwester. Co to za święto? Jakie są jego obchody? I gdzie w tym roku będziemy mogli zobaczyć Sylwester w telewizji? Na te pytanie postaramy się naszym czytelnikom odpowiedzieć.

Sylwester – święto

Tak naprawdę to święto, to wigilia i dzień poprzedzający nadchodzącego Nowego Roku. 31 grudnia to imieniny Sylwestra, w kościele katolickim to wspomnienie liturgiczne papieża Sylwestra I. W ten dzień świętuje się koniec starego roku i początek nowego. To stanowiący czas hucznych zabaw i bali, toastów, sztucznych ogni, petard lub pokazów laserowych, które są w ostatnim czasie popularne.

W roku 2020 święto Sylwestra wypada w czwartek.

Jakie są obchody tego święta?

Święto pożegnania starego i powitania nowego roku narodziło się dopiero na przełomie XIX i XX wieku. Na początku obchodzono je tylko w bogatszych warstwach społeczeństwa, stopniowo zwyczaj przedostawał się do życia uboższych ludzi. Na początku XX wieku pojawiły się lokalne zwyczaje przeżywania nocy sylwestrowych. Na przykład w Dani zeskakiwano z krzesła o północy, a zaś w Hiszpani od 1909 roku wraz z każdym uderzeniem zegara zjada się jedno winogrono.

Gdzie w tym roku możemy obejrzeć Sylwestra w telewizji?

W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju huczne imprezy nie odbędą się na żadnych stadionach, rynkach itp. miejscach. Dwie stacje telewizyjne, nie zrezygnowały z imprez sylwestrowych – będą się odbywały online, a jedna poszła w nieco inny zwyczaj. Mowa o trzech stacjach telewizyjnych: TVP2, Polsat i TVN.

TVP2

Na stacji TVP2 „Sylwester Marzeń” odbędzie się w rytmie disco. Zostanie zorganizowany zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, która obowiązują na terenie Polski. Z dostępnych informacji wynika, że wystąpią na nim, między innymi: Zenon Martyniuk, Cleo oraz Marcin Miller. Niektóre media donoszą, że na tym wydarzeniu również wystąpią Golec Orkiestra i Michał Szpak.

Godzina rozpoczęcia: 19:45
Godzina zakończenia: 0:15

Polsat

W tym roku Sylwester z Polsatem miał odbyć się na Stadionie Śląskim w Chorzowie, ale z powodu epidemii koronawirusa, niestety nie może się odbyć. Stacja jednak nie rezygnuje z „Sylwestrowej Mocy Przebojów”. Zostanie przeprowadzony całkiem inaczej – na żywo w dwóch studiach jednocześnie. Więc pytanie kto wystąpi? Wystąpią takie gwiazdy jak Dawid Kwiatkowski, Alicja Majewska, Loony, Boney M i Maizie Williams. Resztę gwiazd poznamy w późniejszym czasie.

Godzina rozpoczęcia: 19:55

„Sylwestrową Moc Przebojów” będzie można obejrzeć na antenie telewizji Polsat, a streaming z koncertów będzie dostępny na platformie ipla.tv.

TVN

31 grudnia 2020 roku w stacji telewizyjnej TVN zamiast transmisji plenerowego Sylwestra pod Warszawą, obejrzymy 4 ciekawe propozycje filmowe, którą na pewno umilą nam wejście w Nowy Rok. Propozycje filmowe od TVN: „Nigdy w życiu”, „Pieniądze to nie wszystko”, „American Pie II”, „Świadek koronny”.

Start maratonu filmowego: 20:00

Źródło informacji: pl.wikipieda.org | dziennikbaltycki.pl

 

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Lifestyle

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.