sprzątanie świata w bytomiu
Aktualności

„Sprzątanie świata 2021” w Bytomiu. To już dziś i jutro!

Już dziś i jutro po raz kolejny odbędzie się akcja #TrashChallenge, czyli „Sprzątanie świata 2021”. Do tego wydarzenia zgłosiło się kilkanaście osób, grup i placówek.

21 i 22 maja – to wtedy odbywa się wydarzenie „Sprzątanie świata 2021” w Bytomiu. Nadal czekają wolne miejsca! Dzisiaj do godziny 16:00 możecie się jeszcze zapisać w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7. Przy oddaniu formularza udziału w akcji, otrzymacie worki na śmieci i rękawiczki jednorazowe na potrzeby tego wydarzenia.

Nasz włodarz zachęca i sam bierze udział

– Prowadzone od ostatnich dwóch lat akcje społeczne, podczas których wspólnie sprzątaliśmy nasze miasto pokazały, że zależy nam na ładnym i czystym mieście. Zachęcam do udziału w tej inicjatywie, zaangażowania znajomych i sąsiadów. Razem możemy więcej, co już nie raz udowodniliśmy – mówił prezydent Mariusz Wołosz, który znowu weźmie udział w sprzątaniu Bytomia, podobnie jak zastępca prezydenta Waldemar Gawron.

Gdzie uprzątniemy nasz mały kawałek bytomskiego świata?

W tym ekologicznym wydarzeniu będą uczestniczyć między innymi: SP nr 2, przedstawiciele ROD „Zygmunt” i „Zagroda” – Łagiewniki, radni oraz bytomianie. Od 21 maja do 22 maja uprzątnięte będą:

  • tereny zielone przy kopalni Rozbark,
  • Żabie Doły,
  • Park Mickiewicza,
  • tereny przylegające do ROD „Zygmunt”,
  • szlak dawnej wąskotorówki wzdłuż ulicy Łagiewnickiej,
  • okolice Rezerwatu Segiet,
  • park przy Kolonii Zgorzelec.

Wywozem i utylizacją śmieci zajmie się MZDiM wraz z firmą odpowiedzialną za odbiór śmieci w naszym mieście – FCC Polska Sp. z o.o.

Źródło informacji: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.