sokół orzech
Sport

Sokół Orzech organizują specjalną zbiórkę dla swojego kolegi

Sokół Orzech organizują zbiórkę dla swojego kolegi na zakup protezy. Zbiórka odbędzie się w czasie najbliższego weekendu. Dla kogo jest zorganizowana zbiórka?

Klub sportowy Sokół Orzech w czasie najbliższego weekend organizuj zbiórkę pieniężną dla swojego kolegi – masażysty. Jak informuje klub piłkarski – Piotr „Maser” Straszek, po amputacji prawej nogi walczy o powrót do sprawności. Potrzebna bowiem jest proteza, a klub chce mu pomóc i zachęca do tego innych – a my wraz z nimi.

rek.

Kim jest Piotr Straszek?

Piotr Straszek jest z zawodu masażystą. Związany z Sokołem Orzech jest od 4 lat. Wcześniej pracował między innymi w GKS Szombierki Bytom, Orle Nakło Śląskie, GKS Rozbark Bytom, Olimpii Boruszowice czy też TS Gwarek Tarnowskie Góry.

W Gwarku wspominają go tak: „Piotr Straszek był masażystą Gwarka na początku XXI wieku, kontynuując w klubie rodzinne tradycje. Pogodny, uśmiechnięty i zawsze chętny do pracy, zaskarbił sobie sympatię działających w ówczesnych czasach w klubie osób”.

Proteza dla kolegi z drużyny, bo wszyscy gramy do jednej bramki

W 2020 roku Piotr Straszek przeszedł skomplikowaną operację prawej nogi. Niestety, po pewnym czasie nieunikniona okazała się amputacja nogi. Teraz „Maser” walczy o powrót do sprawność. Potrzebna jest pomoc finansowa na zakup protezy dla Piotra, która pozwoli mu wrócić do normalności.

Kiedy odbędą się zbiórki?

Zbiórki odbędą się w czasie najbliższego weekendu – podczas meczu Sokoła Orzech i rezerw. W sobotę – 19 czerwca, o godzinie 17:00 grająca w okręgówce pierwsza drużyna zmierzy się z Czarnymi Pyskowice. Zaś 20 czerwca w niedzielę – rezerwy Sokoła grające w B klasie, zmierzą się z Tęczą Zendek.

Źródło informacji: gwarek.com.pl
Zdjęcie: Archiwum klubu Sokół Orzech

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Sport

Zobacz również