Aktualności

Śmieciowy problem ogrodów działkowych w Bytomiu

Zalegające śmieci to problem wielu Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Bytomiu. Jak go rozwiązać? Ten problem wczoraj poruszył zastępca prezydenta miasta.

Obok bardzo ładnych ogrodów działkowych w Bytomiu, zalegają często odpady tekstylne, plastikowe i gruz, ale także pozostałości po sprzęcie domowym, a nawet zużyte opony.  Niestety, są to odpady, które są podrzucane nielegalnie, a za zaśmiecanie terenów ogrodów działkowych – nie jednokrotnie odpowiadają sami działkowcy.

Temat śmieci wokół ogrodów działkowych w Bytomiu

Zastępca prezydenta miasta Michał Bieda, poruszył 12 kwietnia śmieciowy problem ogródków działkowych podczas spotkania z przedstawicielami ROD w Bytomiu – Łagiewnikach.

– Problem zalegających śmieci wokół Rodzinnych Ogrodów Działkowych nie tylko dotyczy naszego miasta, ale boryka się z nim wiele gmin. Aby zapobiegać coraz większemu zaśmiecaniu terenów wokół ROD-ów, zwłaszcza po zimie, konieczne są wspólne działania – mówił podczas spotkania z działkowcami wiceprezydent Bytomia Michał Bieda – Miasto podejmuje działania, aby zapobiegać zaśmiecaniu terenów wokół ROD-ów, jednak wiele zależy również od samych działkowców. Jeśli chcemy, aby było to miejsce wypoczynku, musimy wspólnie o nie zadbać – podkreślał Michał Bieda.

Bytom i ROD-y razem staną do walki ze śmieciami

Celem tego spotkania było nie tylko omówienie problemu ze śmieciami, ale także konieczność zintensyfikowania działań związanych z poprawą czystości wokół ogródków. Zarówno po stronie gminy, jak i działkowców. W spotkanie uczestniczył, tak jak wspomnieliśmy, wiceprezydent Bieda, naczelnicy Wydziału Inżynierii Środowiska i Wydziału Komunalnego oraz przedstawiciele trzech ROD w Łagiewnikach:

  • „Zagroda”,
  • „Jaśmin”,
  • „Zygmunt”.

przedstawiciele ogrodów działkowych w bytomiu

Podczas spotkania poruszono kwestię zwiększenia ilości pojemników na śmieci i dozorowania terenów wokół ROD. Poruszono również kwestię konieczności zamykania wszystkich wejść na teren ogrodów działkowych, celem uniknięcia wejścia niepożądanych osób, które są podrzucają śmieci. Działkowcy apelowali również o częstsze kontrole Straży Miejskiej wokół tych terenów. Wnioskowali także o zamontowanie fotopułapek w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do wyrzucania śmieci. Zaś z kolei nasze miasto zadeklarowało pomoc działkowcom w uprzątnięciu zanieczyszczonych terenów poprzez podstawienie kontenerów na odpady i ich wywóz.

Warto nadmienić, iż wkrótce odbędą się następne spotkania z przedstawicielami ROD z innych części miasta. Ich tematem także będą zalegające odpady przy terenach ogródków działkowych.

Źródło informacji: mojbytom.pl
Zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.