po dawnej KWK Rozbark / dzień otwarty na siłowni wewnętrznej
Sport

Szykuje się kolejny dzień otwarty na siłowni wewnętrznej

W ubiegłą sobotę bytomianie mogli skorzystać z kolejnych obiektów udostępnionych na dniu otwartym w Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych. Tym razem padło na siłownię zewnętrzną.

25 września odbył się dzień otwarty na siłowni wewnętrznej w nowym obiekcie sportowym na terenie dawnej kopalni „Rozbark”. To nie jedyna okazja, gdzie będziemy mogli skorzystać z udostępnionej części wewnętrznej Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych. Kolejny dzień otwarty zapowiedziano na ten weekend.

Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych w Bytomiu

Obiekt ten będzie najnowocześniejszym miejscem sportowym w Europie. Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych powstało na terenach po dawnej KWK „Rozbark”. 13 września obiekt udostępnił pierwszą część tego miejsca mieszkańcom Bytomia i miast ościennych – część zewnętrzną.

Na zewnątrz znajdziemy ściankę wspinaczkową na budynku dawnej kotłowni rozbarskiej kopalni, strefę parkour, street workout, tor do biegów terenowych, siłownię pod chmurką oraz strefę, w której będziemy mogli pobiegać albo rolkowisko.

Dzień otwarty na siłowni wewnętrznej

Następny dzień otwarty na siłowni wewnętrznej szykuje się już w ten weekend, a dokładnie 2 października. Tam będziemy mogli po raz kolejny skorzystać z bezpłatnych zajęć z profesjonalnymi trenerami lub po prostu poćwiczyć w nowym obiekcie sportowym. Na siłowni odbędą się także zajęcia Fitness oraz Slack Line.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
3
Nie
0

Więcej w:Sport

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.