punkty szczepień masowych
Koronawirus

Ruszyły punkty szczepień masowych w Bytomiu

Wczoraj punktualnie o godzinie 8:00 ruszyły punkty szczepień masowych w Bytomiu, które władze naszego miasta utworzył na polecenie rządu.

Punkty szczepień masowych w Bytomiu powstały w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Medyk” oraz w Centrum Handlowym Atrium Plejada. Wczoraj już zaszczepiono w tych punktach 782 osób. Pośród nich wiele bytomian, sąsiednich miast czyli Piekar Śląskich i Gliwic. Pierwszą dawkę szczepionki na koronawirusa przyjęli także w naszym mieście pacjenci ze stolicy Polski – Warszawy. Przygotowane punkty przez miasto odwiedził prezydent miasta Bytomia.

– Dziękuję współpracownikom i wszystkim osobom, które pracowały przy tworzeniu tych punktów. Raz jeszcze zachęcam  wszystkich do szczepienia się. To krok do normalności, za którą tak bardzo tęsknimy – mówił prezydent Mariusz Wołosz.

W jakich godzinach funkcjonują punkty szczepień masowych w Bytomiu?

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Medyk” przy ulicy Wrocławskiej 120:

  • wtorek – niedziela, godzina 8:00 – 16:00.

CH Atrium Plejada przy Alei Jana Nowaka-Jeziorańskiego 25:

  • wtorek – niedziela, godzina 8:00 – 16:00.

Wyjątkiem jest weekend majowy, wówczas oba punkty będą pracowały w niedzielę 2 maja.

W obydwóch punktach działa personel z Przychodni Lekarskiej „Szombierki”. W tym zadaniu medyków wspierają również pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, placówek edukacyjnych oraz Bytomskiego Centrum Wsparcia.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
2
Nie
0

Więcej w:Koronawirus

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.