Aktualności

Reorganizacja na ulicy Miarki już wprowadzona

Reorganizacja na ulicy Miarki w Bytomiu już wprowadzona. Miasto zakończyło wdrażanie tymczasowego rozwiązania i teraz zobaczymy jak to będzie wyglądać przez 1,5 miesiąca.

MZDiM miał mnóstwo pracy. Usunął kilkanaście znaków drogowych oraz zamontował nowe znaki pionowe. Na całej ulicy Miarki są namalowane na żółto znaki poziome. Jaki jest cel tego rozwiązania? Poprawa bezpieczeństwa i uspokojenie ruchu. Tymczasowa organizacja potrwa przez 1,5 miesiąca. Podczas testowania nowych rozwiązań będą badane takie rzeczy jak: natężenie i struktura rodzajowa ruchu, pomiary prędkości oraz parkowanie.

Jakie zmiany wprowadzono na ulicy Miarki?

Reorganizacja na ulicy Miarki już jest. Zmiany, które tymczasowo wprowadzono to:

  1. esowanie jezdni, czyli nic innego jak odgięcie toru jazdy dla pojazdów mechanicznych,
  2. drogę bytomskiej ulicy zwężono – z dwóch pasów, zrobił się jeden na odcinku od Miarki 2 do Miarki 54; z pozostawieniem dwóch pasów od skrzyżowania z placem Wolskiego i ulicy Jagiellońskiej do Miarki 2; i na końcu od Miarki 54 do rozszerzenia drogi na Kraków i Katowice;
  3. dołożono dwa dodatkowe pasy do skrętu w lewo,
  4. prawie cała bytomska ulica jest pokryta ścieżką rowerową – wyjątkiem jest fragment w sąsiedztwie z ulicą Matejki, gdzie ruch rowerowy jest na chodniku,
  5. zwiększenie miejsc parkingowych,
  6. wprowadzenie nowego przejścia dla pieszych.

Techniczni z bytomskiego MZDiM wyremontują chodnik od ulicy Matejki do zjazdu na ścieżkę rowerową. Chodnik będzie wykształcony tak, aby rowerzyści mogli swobodnie poruszać się w kierunku placu Wolskiego.

Kiedy odbędą się badania tymczasowego rozwiązania?

Tak jak wspomnieliśmy reorganizacja ruchu na bytomskiej ulicy potrwa przez 1,5 miesiąca. Każdy z nas będzie mógł przekonać się na własnej skórze jak to wygląda naprawdę. W sieci cały czas temat ten jest gorący i chyba każdy już sobie wyrobił opinię o tym rozwiązaniu.

Zdanie użytkowników będzie brane pod uwagę zespołu Metropolitalnej Szkoły Prototypowania, podczas badania prędkości poruszania się, struktury rodzajowej ruchu wraz z parkowaniem. Badania będą realizowane na początku października – od 4 października do 7 października.

Projekt zmian organizacji ruchu ul. Miarki w Bytomiu opracował zespół Metropolitalnej Szkoły Prototypowania prowadzonej przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię. Gmina Bytom otrzymała z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii dofinansowanie w kwocie 70 tys. zł na realizację projektu, który jest największym tego typy w naszym kraju, prowadzonym na najdłuższym odcinku drogi, będącej częścią DK 94. – informuje bytomski magistrat.

Źródło informacji, zdjęcia: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
3

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.