punkt szczepień stadion śląski
Koronawirus

Punkt szczepień na Stadionie Śląskim podczas Memoriału Kusocińskiego

W niedzielę podczas odbywającego się na Stadionie Śląskim Memoriału Kusocińskiego – kibice będą mogli ponownie się zaszczepić przeciwko COVID-19. Właśnie tam będzie punkt szczepień.

20 czerwca na Stadionie Śląskim ponownie będziemy mogli się zaszczepić przeciw COVID-19. Punkt szczepień będzie dostępny podczas trwania 67. Orlen Memoriału Janusza Kusocińskiego. Kibice będą mieli kolejną szansę by otrzymać dawkę szczepionek.

Stadion Śląski. Punkt szczepień podczas Memoriału Kusocińskiego

Punkt szczepień będzie znajdował się przed bramą numer 4 w ogólnodostępnym miejscu. Czynny będzie w godzinach 10:00 – 17:00. Zainteresowani szczepieniem na koronawirusa, będą mogli zaszczepić się jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson. Dodatkowo dzieci od 12 roku życia będą mogły w tym dniu przyjąć pierwszą dawkę szczepionki firmy Pfizer.

Mobilny punkt powstanie przy Stadionie Śląskim – to pilotażowy program realizowany przez spółkę. Zamierzenie jest taki, aby dostępny był podczas trwania każdej imprezy organizowanej na obiekcie.

– Tego rodzaju przedsięwzięcia mają ułatwić mieszkańcom naszego regionu dostęp do szczepień i  zachęcić wciąż niezdecydowanych,. Został uruchomiony głównie z myślą o kibicach, którzy chcą wrócić na trybuny, dopingować swoich faworytów, a przy tym czuć się bezpiecznie. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości nie tylko kibiców, ale i wszystkich mieszkańców i odwiedzających Park Śląski – mówił Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek.

Punkt szczepień przy Kotle Czarownic po pierwszy otwarto podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021. Odbyły się one w ostatni weekend maja. Przygotowano wówczas blisko 600 dawek szczepionek przeciw COVID-19.

– Kontynuujemy ideę szczepienia podczas wydarzeń odbywających się na naszym obiekcie. Pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem, z czego bardzo się cieszymy. Stadion Śląski jest prekursorem w  szczepieniu kibiców i mamy nadzieję, że w ślad za nami pójdą też inne obiekty w kraju – mówił dyrektor Stadionu Śląskiego Bartłomiej Kowalski.

Źródło informacji: Radio Piekary
Zdjęcie: Stadion Śląski

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Koronawirus

Może ci się również spodobać

Komentarze zostały zablokowane.