Prace trwają na budowie nowego rolkowiska w Bytomiu
Aktualności

Prace trwają na budowie nowego rolkowiska w Bytomiu

Aktualnie trwają prace na budowie nowego rolkowiska w Bytomiu, które będzie znajdowało obok nowoczesnej hali lodowiska przy ulicy Pułaskiego.

Prace trwają już od dwóch miesięcy. To bardzo wyczekiwana inwestycja przez wszystkich bytomian. Rolkowisko powstaje tuż obok nowej hali lodowiska im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu. Na początki inwestycję tą zgłoszono do Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Niestety nie uzyskał on dostatecznej ilości głosów, ale miasto postanowiło je wybudować, dzięki pozyskanej dotacji.

Prace trwają na budowie nowego rolkowiska w Bytomiu

W wakacje, pod koniec lipca zaczęła się budowa rolkowiska w Bytomiu. Tak jak wspomnieliśmy nowa atrakcja dla bytomia powstaje obok nowopowstałej hali lodowiska przy ulicy Pułaskiego. Inwestycja będzie kosztować około 3 mln złotych. Bytom uzyskał na budowę rolkowiska dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Co się dzieje aktualnie na placu budowy nowej atrakcji rekreacyjnej w Bytomiu? Na to pytanie odpowiedziała portalowi Bytom Nasze Miasto – rzeczniczka prasowa bytomskiego magistratu – Małgorzata Węgiel-Wnuk:

– Roboty ziemne i przygotowawcze są już na ukończeniu. Cały czas trwają również prace związane z realizacją podbudowy rolkowiska, robotami wodno-kanalizacyjnymi wraz z przyłączami oraz instalacjami i urządzeniami elektro-energetycznymi na obiekcie. Rozpoczęto także prace budowlane związane z powstającym na terenie rolkowiska budynkiem sanitarno-socjalnym – mówiła bytomska rzecznika prasowa portalowi Bytom Nasze Miasto.

Według informacji uzyskanych przez Bytom Nasze Miasto – prace powinny się zakończyć do końca listopada 2021 roku.

Rolkowisko w Bytomiu – co oprócz nowej atrakcji?

Rolkowisko w Bytomiu ma mierzyć około 4 metrów. Tuż obok nowej atrakcji powstanie boisko wielofunkcyjne o specjalnej nawierzchni – tartanowej. Boisko będzie miało wymiary 40×20 metrów. Znajdziemy w pobliżu również street workout, bieżnię dwutorową oraz stoły do ping-ponga i gry w szachy.

Nowy teren zostanie doświetlony, aby bytomianie mogli z niego korzystać także gdy się ściemni. Zamontowane zostaną również piłkochwyty czy ławki.

Źródło informacji: Bytom Nasze Miasto
Zdjęcie: własne (poglądowe)

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.