Aktualności

Prace remontowe basenu odkrytego w bytomskim parku

Mieszkańcy Bytomia doczekali się remontu basenu odkrytego w Parku Kachla. W poprzednim tygodniu podpisano umowę dotyczącą gruntownej modernizacji basenu dla pływających.

W ubiegłym roku została wyremontowana misa kąpieliska dla niepływających, a teraz zacznie się modernizacja basenu dla pływających przy ulicy Wrocławskiej w Parku Kachla.

Zakres prac remontowych obejmuje między innymi: usunięcie płytek z całości basenu, wykonanie nowej instalacji zasilającej wodę, nowych odpływów, pokrycie ścian, dna i korony niecki powłoką polimocznikową w kolorze niebieskim, która zapewnia skuteczną hydroizolację. Wyremontowany zostanie także brodzik dla dzieci.

Remont będzie przebiegał w dwóch etapach. Na początku zostaną usunięte płytki i zostanie wykonana instalacja wodna – to pierwszy etap, który ma zakończyć się do 31 grudnia 2020 roku. Drugi etap obejmuje między innymi pokrycie niecki polimocznikiem, a to ma być zaś zrealizowane do 31 maja 2021 roku. Prace remontowe będą trwały wiosną, bo położenie tego typu powłoki wymaga wyższych temperatur.

To pierwszy tak gruntowny remont basenu dla pływających od wielu lat. Latem 2021 roku mieszkańcy będą mogli już pływać w odnowionym basenie – mówił Zbigniew Bryjak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytomiu.

W przyszłym roku mieszkańcy naszego miasta będą mogli korzystać z odnowionej pływalni w Parku Kachla.

Koszt modernizacji wyniesie 976 tys. 620 zł, a środki pochodzą z budżetu miasta.

Źródło: bytom.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.