pożar mieszkania
Aktualności

Pożar mieszkania na ulicy Miechowickiej w Bytomiu

W niedzielę miał miejsce pożar mieszkania na parterze w czterokondygnacyjnego na ulicy Miechowickiej w Bytomiu. Co dokładnie się wydarzyło?

26 września o godzinie 6:37 napłynęło zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu o pożarze w obiekcie wielorodzinnym przy ulicy Miechowickiej.

Pożar mieszkania na ulicy Miechowickiej w Bytomiu

Zanim straż pożarna nadjechała, część lokatorów budynku przy ulicy Miechowickiej zdążyła opuścić swoje mieszkania. Z kolei w palącym się lokum mieszkalnym nie było żadnych osób poszkodowanych.

Działania jednostek pożarniczych polegały na zabezpieczeniu miejsca pożaru, wyłączenie dopływu mediów do budynku – prądu oraz gazu, podaniu dwóch prądów gaśniczych na pożar w mieszkaniu na parterze oraz ewakuacji pozostałych mieszkańców bloku, którzy znajdowali się na swoich balkonach. Dwie osoby były ewakuowane za pomocą drabiny mechanicznej SCD37. Na miejsce zdarzenia przybył również Zespół Ratownictwa Medycznego, który przebadał 8 osób, a dwie z nich zabrał do szpitala – celem dalszych badań. Pozostałym mieszkańcom nic nie dolegało.

Po ugaszeniu palącego się mieszkania, obiekt mieszkalny oddymiono oraz przewietrzono, a później wykonano specjalne pomiary. Nie stwierdzono występowania żadnych szkodliwych substancji podczas mierzenia. Wykonano także pomiary kamerą termowizyjną. Wykluczono dodatkowe zagrożenia pożarowe. Po zakończeniu działań wszystkich jednostka, lokatorzy wrócili do swoich mieszkań.

W akcji pożarniczej wzięło udział 6 zastępów PSP, 2 zastępy OSP, 34 strażaków, Państwowe Ratownictwo Medyczne, Policja oraz Pogotowie Gazowe.

Źródło informacji, zdjęcie: KM PSP Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.