Powrót pociągu Bytom – Gliwice
Aktualności

Powrót pociągu Bytom – Gliwice. Kiedy wraca na stałe do rozkładu jazdy?

Już w grudniu wraca na stałe do rozkładu jazdy połączenie pociągu Bytom – Gliwice. Do miasta będziemy mogli dostać w bardzo krótkim czasie.

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia spełniła obietnicę. Przypomnijmy, że już w maju tego roku padły pierwsze słowa obietnic o powrocie tego połączenia na tory kolejowe. No i jest – wielki powrót pociągu Bytom – Gliwice. To połączenie kolejowe wraca na stałe do rozkładu jazdy Kolei Śląskich już 12 grudnia, a do Gliwic z Bytomia dostaniemy się tylko w 20 minut.

Powrót pociągu Bytom – Gliwice

12 maja br. pisaliśmy o tym, że Koleje Śląskie wprowadzają nowe trasy, także w Bytomiu. Jedną z nich był wielki powrót pociągu Bytom – Gliwice. Kiedyś już poruszało się to połączenie po torach kolejowych bytomskich i gliwickich, ale niestety nie udało się tego przywrócić. Teraz nastał ten moment i na pewno pamiętna data – 12 grudnia. Pierwsze zapewniania o przywróceniu linii kolejowej padły także w maju przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię – obietnica została spełniona. Nowy rozkład jazdy KŚ znajdziecie na www.kolejeslaskie.pl.

Z kolei jeśli chodzi o sam przejazd będzie trwał 20 minut. Linia kolejowa będzie oznaczona S8 i będzie na niej kursowało 15 par pociągów w dni powszednie, zaś w weekendy jedenaście – takie informacje  przekazał portalowi Dziennik Zachodni rzecznik Kolei Śląskich – Tomasz Musioł.

Krótki czas podróży trasą Bytom – Gliwice jest możliwy dzięki wcześniej przeprowadzonym modernizacjom linii kolejowych 132 i 147. Na tej trasie także nie będzie żadnych dodatkowych przystanków. Podróż autobusem o numerze 850 trwa 40 minut.

Przypomnijmy, że w naszym mieście dominują póki co komunikacja miejska – autobusy i tramwaje oraz indywidualna – samochody, skutery, itp. pojazdy.

Jak będzie wyglądał cennik za podróż S8?

Póki co jeszcze nie znamy cen dotyczycących przejazdu pociągiem S8. Koleje Śląskie mają czas najpóźniej do 5 grudnia, aby opublikować cennik, rozkład jazdy i inne informacje.

Źródło informacji: Dziennika Zachodni

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
2

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.