Aktualności

Pomoc dla bytomskich handlarzy kwiatów i zniczy

Wczoraj rząd podjął decyzję o zamknięciu cmentarzy na terenie całego kraju. Nie milkną głosy rozczarowania handlowców sprzedających kwiat i znicze. Z pomocą dla bytomskich handlowców przychodzi nasze miasto, które odkupi od nich część towarów, których nie udało im się sprzedać.

Późno ogłoszona decyzja rządu o zamknięciu na najbliższe dni cmentarzy, wywołała ogromne poruszenie wśród przedsiębiorców, którzy nie sprzedadzą swojego towaru i zanotują duże straty. Dotknie to także naszych lokalnych przedsiębiorców, którym zaproponujemy wsparcie, by zrekompensować im część strat – powiedział prezydent Mariusz Wołosz.

Zgodnie z decyzją podjętą przez prezydent Bytomia, MZDiM odkupi od bytomskich przedsiębiorców, chryzantemy oraz znicze. Te zaś trafią na mogiły, którymi opiekuje się jednostka miejska.

Po świętach zaproponujemy bytomskim sprzedawcom wsparcie w postaci uchylenia decyzji na zajęcie pasa drogowego, dzięki czemu nie poniosą oni kosztów z tym związanych – mówił prezydent Bytomia.

Osoby, które są zainteresowane taką formą pomocy proszone są o kontakt z Miejskim Zarządem Dróg i Mostów pod numerem telefonu: 32 396 97 00.

Źródło: bytom.pl

 

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.