Policyjny pościg za nietrzeźwym kierowcą w Bytomiu
Aktualności

Policyjny pościg za nietrzeźwym kierowcą w Bytomiu

6 maja policja w Bytomiu ruszyła w pościg za nietrzeźwym kierowcą. Jego pościg finalnie zakończył się na drzewie, a wystarczyło zatrzymać się do kontroli.

W piątek – 6 maja, w godzinach wieczornych rozpoczął się policyjny pościg za nietrzeźwym kierowcą forda w naszym mieście. Ucieczka finalnie zakończyła się na drzewie. Mężczyzna uciekał przed policjantami, bo chciał uniknąć kontroli drogowej.

Policyjny pościg za nietrzeźwym kierowcą w Bytomiu

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 22 w ostatni piątek. W tym dniu odbył się policyjny pościg za 31-letnim kierowcą forda, który nie zatrzymał się do kontroli. Jego zachowanie wydało się policjantom podejrzane, ponieważ jadąc ulicą Strzelców Bytomskich, miał problem z utrzymaniem się na swoim pasie ruchu. Aby zatrzymać kierowcę, funkcjonariusze drogówki użyli sygnałów ostrzegawczych i dźwiękowych, ale niestety ten zaczął uciekać. Finalnie jego jazda zakończyła na drzewie, a po drodze skasował trzy znaki drogowe. Na całe szczęście nie było żadnych poszkodowanych.

31-latek próbował jeszcze uciekać później pieszo, ale to również mu się nie udało. Jak się okazało, mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, ponieważ był pijany i dodatkowo był pod wpływem narkotyków. Miał w sobie 1,5 promila alkoholu, a jeszcze jakby tego było mało to ma sądowniczy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Auto również okazało się nie zdatne do jazdy, bo nie miał aktualnego badania technicznego. Teraz kierowca forda odpowie przed sądem za popełnione przestępstwa. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło informacji: KMP Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
2
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.