bytom nieoczywisty / spacer przez bytom
Lifestyle

Pierwszy „Spacer przez Bytom”

Jak poznać nasze miasto? Najlepiej wyjść z mieszkania lub domu i wybrać się na „Spacer przez Bytom”. Możemy wtedy podziwiać wiele walorów naszej gminy.

17 lipca 2021 o godzinie 10:00 – bytomianie wyruszyli pod wodzą Tomasza Śmiałka na trasę wycieczki pt. „Śródmieście z głową w chmurach”. Kilkudziesięcioosobowa grupa spacerowiczów wyruszyła na podbój historii miasta. Na trasie „Spaceru przez Bytom” znalazły się między innymi:

  • gmach IV Liceum Ogólnokształcącego,
  • siedziba Opery Śląskiej,
  • budynek Centrum Integracji Społecznej,
  • gmach Sądu Rejonowego,
  • kamienica „Hansa-Haus”.

„Spacer przez Bytom” – tegoroczne wycieczki

W tym roku wycieczki odbywają się pod hasłem „Bytom nieoczywisty”. Ich ideą jest pokazanie często znanych nam miejsc z nowej perspektywy i opowiedzeniu mniej znanych wątków historii z nimi związanych. Przed Nami jeszcze trzy wycieczki po Bytomiu, które odbędą się:

  • 31 lipca – jedną nogą przez bytomskie łąki, lasy, pola – zapisy od 26 lipca,
  • 21 sierpnia – rzut oka na ślady II wojny światowej w Bytomiu – zapisy od 16 sierpnia,
  • 28 sierpnia – Michowice z nosem w historii – zapisy od 23 sierpnia

Bytom można zwiedzać też indywidualnie. Dzięki dotacji ze środków Śląskiej Organizacji Turystycznej dostępny będzie przewodnik „Bytom nieoczywisty”. W nim znajdują się wszystkie cztery trasy, wraz z ogromnym opisem, mapą i podcastami, w których przewodnicy zdradzą kolejne ciekawostki związane z Bytomiem. Za niedługo będzie zorganizowany konkurs, podczas którego będzie można zdobyć egzemplarz przewodnika.

Jedną nogą przez bytomskie łąki, lasy i pola – 31 lipca

31 lipca na wycieczkę wyruszą Ci, którzy mają dość zgiełku miasta. Spacer ten to podróż do zielonej ostoi przyrody, które tętni życiem na granicy Bytomia i Tarnowskich Gór. Pod koronami olbrzymich, niebotycznych buków o każdej porze roku można się tu zachwycić urokiem natury. Zaś rzadki w Europie murawy galmanowe porastające znajdującą się tuż obok hałdę popłuczkową są świadectwem potęgi przyrody. O ciekawych gatunkach flory i fauny rezerwatu bukowego Segiet i jego sąsiedztwa, gorączce srebra sprzed kilkuset lat i podziemnym królestwie nietoperzy opowie nam Julia Góra. Julia Góra jest przyrodniczką z wykształcenia i zamiłowania, związana ze Śląskim Ogrodem Botanicznym.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Lifestyle

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.