pec przyłączenie do sieci ciepłowniczej
Aktualności

PEC przyłączy kolejne budynki do sieci ciepłowniczej w naszym mieście

Każde miasto w Polsce walczy ze smogiem, dotyczy to też naszego miasta. Cały rok zmagamy się z tym zjawiskiem. Przed bytomskim PECem nowe inwestycje i remonty. Jakie informacje mamy na ten temat?

PEC przyłączy następne budynki do sieci ciepłowniczej w Bytomiu, ale nie tylko. Poza naszym miastem, przedsiębiorstwo wykona remont i nowe inwestycje też na terenie Radzionkowa. Sprawdźmy co wiemy na temat ilości budynków i mieszkańców, którzy otrzymają dostęp do centralnego ogrzewania.

PEC – nowe inwestycje i remonty

Aż 1,5 tysiąca mieszkańców naszego miasta będzie mogło zrezygnować z uciążliwych i nie ekologicznych pieców do ogrzewania na rzecz centralnego ogrzewania. 80 budynków będzie podłączone do PECu.

– Planujemy w tym roku przyłączyć do sieci ciepłowniczej 80 budynków. Oczywiście ma to wymierne efekty dla środowiska, czyli likwidacje pieców węglowych, których będzie około 250. Dla realizacji takiej inwestycji zbudujemy przyłącza oraz węzły cieplne. Przyłącza o długości około 3 kilometrów i 60 węzłów. Całość  planu inwestycji przewidywana jest na około 14 milionów złotych  – tłumaczył dla Radia Piekary Sławomir Kamiński, dyrektor ds. technicznych bytomskiego PEC-u.

W komunikacie na stronie internetowej Bytomskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, oprócz inwestycji – zaplanowano również zadania remontowe. 2021 rok obejmuje plany na remont 298 metrów sieci ciepłowniczej. W naszym mieście prace remontowe będą prowadzone przy ulicy Chorzowskiej i Prokopa. PEC przekazuje też, że w planach są także remonty pomieszczeń węzłów cieplnych przy ulicy Reptowskiej, Stolarzowickiej, Konstytucji i Adolfa Piątka. Odbędzie się też wymiana izolacji magistrali ciepłowniczej przy ulicy Kosynierów.

Łączny koszt zaplanowanych prac to około 1,5 mln złotych. Środki będą pochodziły z budżetu bytomskiego PECu.

Źródło informacji: radiopiekary.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.