plac zabaw przy ulicy grota-roweckiego bytom / konsultacje społeczne
Aktualności

ODWOŁANE: Konsultacje społeczne w sprawie placu zabaw przy ulicy Grota-Roweckiego

Odwołane konsultacje społeczne [25.08.2021]

Zaplanowane na 27 sierpnia konsultacje społeczne w sprawie placu zabaw przy ulicy Grota-Roweckiego w Szombierkach odwołano. O nowym terminie spotkania Urząd Miejski w Bytomiu poinformuje wkrótce. „Za niedogodności przepraszamy” – informuje bytomski magistrat.

Za niedługo odbędą się konsultacje społeczne w sprawie projektu placu zabaw przy ulicy Grota-Roweckiego w Bytomiu. Projekt ten zwyciężył w zeszłorocznej edycji BBO.

Konsultacje społeczne odbędą się w sprawie inwestycji, która wygrała w ubiegłorocznej edycji Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Mowa o projekcie placu zabaw przy ulicy Grota-Roweckiego. Na to jak on będzie wyglądał, będą mieli wpływ mieszkańcy miasta.

Konsultacje społeczne w sprawie placu zabaw przy ulicy Grota-Roweckiego

Na konsultacjach społecznych będzie przedstawione kilka projektów placu zabaw, który ma się znaleźć przy bytomskiej ulicy. Jak on będzie wyglądał? Mieszkańcy zdecydują, który projekt będzie najlepszy. Spotkanie odbędzie się 27 sierpnia, o godzinie 16:30 przy ulicy Grota-Roweckiego 21-25.

Plac zabaw przy Grota-Roweckiego to inwestycja, która wygrała podczas poprzedniej edycji Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Na projekt zagłosowało 3918 bytomian. Wnioskodawcy wskazywali, że nowy plac zabaw w Szombierkach jest bardzo potrzebny, ponieważ ze względu na budowę nowych miejsc parkingowych – bardzo zmalała powierzchnia terenów rekreacyjnych.

Co znajdziemy na nowy placu zabaw w Szombierkach?

Projekt budowy nowego placu zabaw w Szombierkach przy ulicy Grota-Roweckiego 21-25 zakłada stworzenie miejsca zabaw dla dzieci w różnym wieku. Obiekt ma być miejscem kreatywnej i bezpiecznej zabawy. Zgodnie z założeniami projektu na placu zabaw mają znajdować się:

 • huśtawki,
 • karuzele,
 • zjeżdżalnia,
 • piaskownica,
 • urządzenia edukacyjne,
 • elementy małej architektury:
  • in. ławki,
  • kosze na śmieci.
 • urządzenia siłowni zewnętrznej.

Nowe miejsce ma być wybudowane na bezpiecznej nawierzchni. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele MZDiM, prezydent Bytomia oraz projektantka.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.