nowy wóz bytomskiego szpitala
Aktualności

Nowy wóz bytomskiego szpitala

WSS nr 4 był zmuszony do zakupu własnego samochodu transportowego dla osób, które są dializowane właśnie w tej placówce. Nowy wóz właśnie do bytomskiego szpitala przy Alei Legionów.

Tak jak wspomnieliśmy szpital był zmuszony do zakupu własnego samochodu transportowego dla osób, które są dializowane w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu. Bytomski szpital zaoszczędzi ponad 60 tysięcy złotych w ciągu dwóch lat.

Nowy wóz bytomskiego szpitala

Bytomska placówka szpitalna była zmuszona do zakupu nowego samochodu transportowego dla osób, które są dializowane w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 przy Alei Legionów. Ponad 60 tysięcy złotych placówka zaoszczędzi w ciągu dwóch lat na transporcie pacjentów na dializy.

Jak się okazało bardziej opłacalne jest zakupienie własnego samochodu, niż korzystanie z zewnętrznych medycznych firm transportowych. Wartość ich ofert jest bardzo, bardzo zróżnicowana. Najdroższa firma zaoferowała za przewóz pacjentów cenę 6 razy wyższą od najtańszej. Mówiąc wprost – za ponad 3 mln złotych za dwuletnią usługę.

– Do tej pory, dowożąc pacjentów na dializy, korzystaliśmy z firm zewnętrznych – mówił Marcin Briks, p.o. Zastępcy Dyrektora ds. Techniczno-Administracyjnych – W tym roku policzyliśmy dokładnie koszty transportu pacjentów i okazało się, że bardziej opłaca nam się kupić samochód, zatrudnić kierowców i pokrywać koszty paliwa niż korzystać z outsourcingu.

Pacjenci z chorobami nerek, będą wożeni nowiutkim samochodem transportowym Renault Trafic. Kosztował on około 143 tysięcy złotych. Doliczając do tego pensje kierowców, koszty paliwa i ubezpieczenia samochodu, w ciągu dwóch lat – bo taki czas rozpisany był przetarg – szpital wyda na to 523 tysięcy złotych. Na tę usługę wpłynęły dwie oferty. Jedna oferta za 585 tysięcy złotych, a druga za.. UWAGA: 3 miliony 135 tysięcy złotych.

– Biorąc pod uwagę, że firmy zewnętrzne mają wiele podmiotów, którym świadczą takie same usługi, wyceny za nie, są co najmniej zastanawiające – dodał szef Działu Administracyjno-technicznego – Samochód, który kupiliśmy będzie służył nie tylko pacjentom potrzebującym dializ, ale – w razie potrzeby całemu szpitalowi – mówił Marcin Briks. Poza tym, według aktualnych stawek (np. cen paliwa), zaoszczędzimy na kupnie samochodu 60 tysięcy złotych w ciągu dwóch lat.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu dializuje średnio 70 pacjentów dziennie. W ciągu tygodnia samochód transportujący osoby z chorobami nerek robi 156 kursów.

Źródło informacji, zdjęcie: WSS nr 4 Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać

Komentarze zostały zablokowane.