AktualnościKoronawirus

Nowa lista obostrzeń. Co się zmieni?

Dzisiaj o 11:00 odbędzie się konferencja prasowa premiera i ministra zdrowia dotycząca nowych obostrzeń, które zostaną wprowadzone na terenie całego kraju. Sytuacja epidemiologiczna w Polsce bardzo szybko się rozwija.

Jakie tym razem obostrzenia wprowadzi władza?

Dzieci od IV klasy w górę będą uczyły się zdalnie z domu. W podstawówkach pozostaną tylko i wyłącznie uczniowie klas I-III. Nadal będzie można posyłać dzieci do żłobków i przedszkoli.

Będzie zakaz wychodzenia dzieci na zewnątrz do 16. roku życia. Jeśli wyjdą na ulicę, muszą być pod opieką dorosłego. Zakaz będzie obowiązywał od 9:00 do 15:00. Chodzi o to, by dzieci naprawdę siedziały w domu i uczyły się zdalnie.

Władza również ma wprowadzić zalecenie, aby seniorzy powyżej 70. roku życia zostali w domach.

Kolejne obostrzenie jakie będzie rząd chciał wprowadzić to zamknięcie restauracji, kawiarni i pubów. Jedzenie będzie można zamawiać tylko i wyłącznie na wynos. W czynnych lokalach usługowych ma być rygorystyczne przestrzeganie zasad pandemicznych.

Pozostają wciąż otwarte parki i lasy. Nie ma podjętej decyzji o zamknięciu cmentarzy.

23 października o godzinie 11:00 ma odbyć konferencja prasowa, która podsumuje ustalenia z posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

W środę premier Mateusz Morawiecki poinformował, że będzie rekomendował na posiedzeniu, aby cała Polska była w strefie czerwonej. Pisaliśmy o tym tutaj.

Źródło: rmf24.pl

 

 

 

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
1

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.