w szkołach w bytomiu
Aktualności

Następne inwestycje w szkołach w Bytomiu

Dość spora suma pieniędzy będzie przekazana z budżetu gminy na kolejne inwestycje w szkołach w Bytomiu. Remont odbędzie się w 6 bytomskich placówkach oświaty.

Następne inwestycje odbędą się w szkołach w Bytomiu. W sześciu bytomskich placówkach odbędzie się remont, a miasto przeznaczyło na to dość sporą sumę pieniędzy. Wśród zaplanowanych inwestycji są np. remonty łazienek w SP nr 21. W jaki szkołach odbędą się prace remontowe?

Kolejne inwestycje w szkołach w Bytomiu

Ponad 430 tysięcy złotych z budżetu gminy przekazana będzie na remont 6 szkół podstawowych w Bytomiu.

W budynku SP nr 21 przy ulicy Worpie 14-16 będą przystosowane i wyposażone łazienki dla uczniów klas I-III, które znajdują się przy świetlicy szkolnej. Koszt modernizacji to 143 tysiące złotych.

Zaś w SP nr 32 planowany jest remont węzła sanitarnego, a w SP nr 54 prace remontowe stanu nawierzchni placu zabaw. Znajduje się on na terenie SP nr 54. W tych dwóch szkołach koszty inwestycji wynoszą po 90 tysięcy złotych.

SP nr 51 doczeka się dostosowania pomieszczenia przyziemnego na potrzeby filii Miejskiej Biblioteki Publicznej. Na ten miasto przeznaczy 48 tysięcy złotych.

W SP nr 16 planuje się wymienić okna budynku szkoły oraz zamontować drzwi przeciwpożarowe. Koszt tej inwestycji będzie wynosił 36 tysięcy złotych.

SP nr 28 doczeka się zmodernizowanego systemu monitoringu, który będzie elementem wzmacniającym bezpieczeństwo uczniów w szkole, ale nie tylko. Dodatkowo będzie monitorował tereny przynależące do szkoły, między innymi boisko. Koszt modernizacji systemu monitoringu to 25 tysięcy złotych.

Jak nam wiadomo prace mają rozpocząć się w najbliższych tygodniach, ale część prac remontowych będzie przeprowadzona podczas wakacji.

Źródło informacji: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.