bytomska akademia boksu
Sport

Najlepsi z najlepszych – Bytomska Akademia Boksu

Wczoraj włodarz miasta złożył gratulacje najlepszym z najlepszych – zawodnikom Bytomskiej Akademii Boksu – Oliwierowi Szotowi i Nikolasowi Pawlikowi.

Najlepsi z najlepszych – Bytomska Akademia Boksu i jej zawodnicy. 11 października prezydent Bytomia Mariusz Wołosz złożył serdeczne gratulacje dwóm zawodnikom: Oliwierowi Szotowi i Nikolasowi Pawlikowi. Ten rok dla bytomskich zawodników był bardzo owocny w duże sukcesy. Gratulacje otrzymał także jeden z trenerów Bytomskiej Akademii Boksu – Sylwester Klasa.

Niezawodni i bezkonkurencyjni

Oliwier Szot

W tym roku, w marcu Oliwier Szot doznał złamania kciuka z przemieszczeniem. Zaledwie pół roku później zdobył złoty medal w mistrzostwach Polski juniorów. Na samym początku września w wadze 63,5 kg był niezawodny i bezkonkurencyjny – pokonując w drodze na szczyt, czterech rywali.

Nikolas Pawlik

Pod koniec sierpnia świetnie spisał się także inny zawodnik Bytomskiej Akademii Boksu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Nikolas Pawlik także mistrzostwo Polski kadetów i uznano go najlepszy zawodnikiem w turnieju.

Przygotowania do kolejnych zawodów

Nikolas Pawlik i Oliwier Szot aktualnie przygotowują się do popularnego XV Memoriału Leszka Błażyńskiego. Memoriał odbędzie się 13 i 14 listopada w Hali na Skarpie. W zawodach wystąpią najlepsi polscy młodzi bokserzy.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
1

Więcej w:Sport

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.