górnika bytom
Sport

Najlepsi juniorzy świata w tenisie przyjadą na korty Górnika Bytom

Na kortach Górnika Bytom odbędzie się światowa impreza tenisowa. Za miesiąc po raz pierwszy w Polsce będzie rozegrany turniej juniorski najwyższej rangi ITF Juniors Grade 1.

To właśnie u nas w mieście na kortach Górnika Bytom odbędzie impreza tenisowa na skalę światową. W Polsce ten turniej będzie rozgrywany po raz pierwszy. Jest to turniej juniorski w tenisie najwyższej rangi ITF Juniors Grade 1. Zawody odbędą się na przełomie maja i czerwca tego roku.

ITF Juniors Grade 1 na kortach Górnika Bytom

Turniej ITF Juniors Grade 1 odbędzie się w dniach 30 maja – 5 czerwca 2021 roku. Termin turnieju jest mega dogodny i może zagwarantować najwyższy poziom emocji. Obsada może być rewelacyjna ze względu na właśnie termin.

– Zapowiada się naprawdę duża impreza w doborowej obsadzie, ponieważ 30 maja rozpoczyna się wielkoszlemowy Roland Garros. Ale dopiero w drugim jej tygodniu do akcji wkraczają dopiero juniorzy, więc impreza w Bytomiu będzie dla nich ostatnim przystankiem i możliwością sprawdzenia formy przed występem w Paryżu – cieszył się Dariusz Łukaszewski, wiceprezes Polskiego Związku Tenisowego i dyrektor Górnika Bytom.

Jest więc bardzo możliwe, że w naszym mieście na kortach przy ulicy Tarnogórskiej 5 będziemy mogli za miesiąc zobaczyć przyszłych liderów rankingu ATP Tour. Dodatkowo będziemy mogli zobaczyć triumfatorów Wielkiego Szlema choć póki co za wcześnie jeszcze by mówić o konkretnych nazwiskach.

– Wiadomo, że z Polaków wystąpią  Maks Kaśnikowski, który jako 17-latek potrafił ograć Huberta Hurkacza na zeszłorocznych mistrzostwach kraju a także ostatni mistrz Polski – Martyn Pawelski z Górnika Bytom – mówił Łukaszewski.

Źródło informacji: Sport Interia

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Sport

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.