muzuem pod lupą
Kultura

„Muzeum pod lupą” – filmy dostępne ONLINE z PJM

Na kanale Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu możemy zobaczyć filmy z PJM. Są one z projektu „Muzeum pod lupą”. Jakie filmy będziemy mogli zobaczyć z tego projektu?

„Muzeum pod lupą” – to kilka filmów dostępnych ONLINE z PJM na kanale Youtube Muzeum Górnośląskiej w Bytomiu. Na nich będziemy mogli poznać: Przyrodę Górnego Śląska, Życie ludu śląskiego XIX-XX wieku oraz Galerię Malarstwa Polskiego.

Siedem filmów udostępnionych online z PJM, czyli „Muzeum pod lupą”

„Muzeum pod lupą” to projekt, który ma na celu udostępnianie w sieci filmów będących siedmioma mini ścieżkami zwiedzania stałych wystaw Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. To znakomita dla współczesnego odbiorcy forma zwiedzania ekspozycji.

Dzięki tym udostępnionym filmom możemy poznać roślinność i zwierzęta śląskich mokradeł. Ucząc się przy tym jednocześnie zasad, które są przydatne przy tropieniu zwierząt. Możemy także nauczyć się rozumieć godowe zwyczaje mieszkańców pól i łąk, nauczyć się patrzeć na portrety oraz odczytywać z nich istotne informacje. Dodatkowo możemy zobaczyć, jak zmieniały się krajobrazy przez ostatnie 200 lat i jak różna na świat patrzyły różne pokolenia. Udamy się również w sentymentalną podróż do śląskiego domu, poznając jego tradycję, wygląd i zwyczaje. To tylko niektóre z poruszonych tematów.

Zapraszamy do oglądania serii filmów z „Muzeum pod lupą”:

Wszystkie filmy umieszczone w playliście przetłumaczono na język migowy (PJM). Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach „Kultura w sieci”.

Zgodnie zalecaniami rządu do 18 kwietnia 2021 roku Muzeum Górnośląskie w Bytomiu jest nieczynne.

Źródło informacji, zdjęcie: MG Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Kultura

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.