muzeum górnośląskie
Kultura

Muzeum Górnośląskie z kolejnym wyróżnieniem na koncie!

Dziś poznaliśmy laureatów nagrody Marszałka Województwa Śląskiego za wydarzenie muzealne roku 2020. Pośród nagrodzonych jest Muzeum Górnośląskie, które otrzymało aż dwa wyróżnienia.

Poznaliśmy zwycięzców nagrody Marszałka Województwa Śląskie za wydarzenie muzealne roku. Wśród nagrodzonych jest Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, które otrzymało dwie główne nagrody. W jakich kategoriach?

Muzeum Górnośląskie z kolejnym wyróżnieniem na koncie!

Bytomska placówka wyróżniona nagrodami Marszałka Województwa Śląskie. I to w dwóch kategoriach! W kategorii:

  1. wystawy za wystawę Stanisław Szukalski i Szczep Szukalszczyków herbu „Rogate Serce”,
  2. publikacje książkowe za katalog Stanisław Szukalski i Szczep Szukalszczyków herbu „Rogate Serce”.

Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego za wydarzenie muzealne roku przyznawana jest za osiągnięcia w zakresie działalności muzealnej w roku poprzedzającym nagrodę dla podkreślenia wagi ochrony i upowszechniania dziedzictwa kulturowego i naturalnego. Nagrodą honoruje się instytucje muzealne działające na terenie naszego województwa, których statut lub regulamin uzgodniono z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przyznawana ona jest w czterech kategoriach: wystawy, publikacje książkowe, dokonania z zakresu inicjatyw edukacyjnych oraz popularyzacji dziedzictwa kulturowego, oraz dokonania z zakresu konserwacji.

Warto nadmienić, że to następne wyróżnienie w tym roku dla bytomskiej placówki. Wcześniej Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wpisało muzeum do Państwowego Rejestru Muzeów.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Kultura

Zobacz również