muzeum górnośląskie
Kultura

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu czeka już na odwiedzających

Tym razem w poluzowaniu obostrzeń, rząd otworzył galerie handlowe, muzea i galerie sztuki. Wobec tego Muzeum Górnośląskie w Bytomiu czeka już na odwiedzających.

Muzea w poniedziałki są często nieczynne, ale dziś po przerwie można po raz pierwszy po przerwie skorzystać z oferty w bytomskiej placówce kultury. Nie możemy na trening na siłownię albo pojeździć na nartach. Można za to skorzystać z ofert tego co rząd właśnie otwarł. Odwiedź Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, które czeka już na odwiedzających.

Jak wyglądać będzie zwiedzanie Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu w czasach covidowych?

Muzeum przy pierwszym otwarciu – po wiosennym lockdownie – wdrożyło reżim sanitarny w swojej placówce. Wyliczono maksymalną ilość osób, które mogą przebywać w budynku, a wszystkie elementy wspólne i pomieszczenia, z których się korzysta są dezynfekowane. Również w ciągu dnia. Z wind mogą korzystać tylko i wyłącznie osoby niepełnosprawne i rodzice z wózkami dziecięcymi. Do tej pory takie procedury sprawdzały się świetnie.

Obecnie w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu można obejrzeć kilka wystaw czasowych. Na odwiedzających czekają również ekspozycje stałe: przyrodnicza, etnograficzna i Galeria Malarstwa Polskiego.

Źródło informacji: radiopiekary.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Kultura

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.