AktualnościWiadomości

Mieszkanka centrum oszukana przez fałszywego policjanta

Niemal codziennie słyszy się o tym, że ktoś dał nabrać się na historię o policjancie, który potrzebuje pieniędzy, żeby przeprowadzić specjalną akcję. Ostatnio nabrała się na to mieszkanka centrum.

Śledczy z komisariatu przy ulicy Rostka zajmują się oszustwem metodą ,,na policjanta”. Fałszywy funkcjonariusz zadzwonił pod numer telefonu stacjonarnego i wyłudził na potrzeby swojego „śledztwa” oszczędności 62-letniej kobiety.

Fałszywy policjant znów oszukał

62-latka dała się nabrać na historię przedstawioną jej przez podszywającego się pod funkcjonariusza policji mężczyznę. Przed tego typu opowiastkami wciąż ostrzegają media, jednak wygląda na to, że takich ostrzeżeń wciąż jest zbyt mało. W tym przypadku oszust w rozmowie przekonał kobietę, że jej pieniądze są zagrożone. Kobieta zaufała i przekazała „na potrzeby śledztwa” swoje oszczędności – kilkanaście tysięcy złotych.

Bytomska komenda kolejny raz zamieszcza apel. Podkreśla, że policjanci nigdy nie prosi o przekazywanie pieniędzy czy wykonywanie operacji bankowych. Apeluje też o ostrzeganie starszych członków rodziny. Znajomość metod działania sprawców i rozsądek uniemożliwią oszustom kontynuowanie tego typu działań.

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.