michał bieda
AktualnościPolityka

Michał Bieda gościem Rozmowy Dnia w Radiu Piekary

Dziś o poranku gościem Rozmowy Dnia Marcina Zasady w Radiu Piekary był zastępca prezydenta miasta Bytom – Michał Bieda.

Michał Bieda był gościem porannej Rozmowy Dnia Marcina Zasady w Radiu Piekary. Jakie tematy były poruszane? Między innymi był poruszany temat związany z polsko-białoruską granicą oraz ostatniego wystąpienia zastępcy prezydenta Bytomia na szczycie klimatycznym COP26 w Glasgow. W wywiadzie wspomniano również o rewitalizacji Dworcowej i wielu innych ważnych inwestycjach w naszym mieście.

Michał Bieda gościem Rozmowy Dnia w Radiu Piekary

Szczyt klimatyczny COP26

Wiceprezydent Bytomia gościł w poprzednim tygodniu na szczycie klimatycznym COP26 w Glasgow, opowiadając o tym jak zmieniają tereny pokopalniane w Bytomiu.

– Na zaproszenie fundacji WWF brałem udział w panelu dotyczącym sprawiedliwej transformacji. Mówiliśmy o wyzwaniach, które stoją przed regionami i miastami. To znaczy o ubóstwie energetycznym, transformacji energetycznej i ciepłowniczej. Nie chodzi o samo zamknięcie kopalń, bo to nie wystarczy. Musimy zmienić swój system ogrzewania, musimy zmienić źródła energii elektrycznej – mówił w Rozmowie Dnia wiceprezydent Bytomia, Michał Bieda.

O tym możecie przeczytać i zobaczyć w odrębny artykule na ten temat.

Granica polsko-białoruska

W Rozmowie Dnia także poruszano temat granicy polsko-białoruskiej i co tam w danej chwili się dzieje, a dzieje się bardzo dużo.

– Takie było odczucie wszystkich, którzy śledzili tę sytuację, że Polska jako 23 gospodarka świata i kraj rozwinięty podpisał deklaracje gdzie takie państwa deklarują odejście od węgla do 2030 roku. Wszyscy tak to traktowali, że jesteśmy już w tej grupie krajów zamożniejszych. Kilka godzin później na Twitterze jednym z ministerstw pojawiło się takie oświadczenie, które prostowało tę sytuację, że jednak w przypadku Polski odejście od węgla nastąpi w 2040 albo później. Jest to o tyle ciekawe, że np. Ukraina zadeklarowała się na 2035 roku więc ambitniej niż Polska. Szkoda, że też tak nie postępujemy – mówił wiceprezydent Bytomia, który był gościem w Rozmowie Dnia Marcina Zasady.

Cały wywiad z wiceprezydentem Bytomia znajdziecie na kanale Youtube Radia Piekary oraz na mediach społecznościowych stacji radiowej.

Rozmowa Dnia to publicystyczny program Marcina Zasady – redaktora Dziennika Zachodniego. Wywiady odbywają się od poniedziałku do piątku, punktualnie o 7:30 na antenie Radia Piekary.

Źródło cytatów: Radio Piekary

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.