dżudoczka czarnych bytom
Sport

Medal dla dżudoczki Czarnych Bytom

W Rydze trwają obecnie Mistrzostwa Europy kadetów w judo. W turnieju wspaniale spisują się zawodniczki Czarnych Bytom.

Następny medal – brązowy, zdobyła dla Czarnych Bytom – Daniela Badura, w kategorii 57 kg. Wcześniej na podium stanęła Wiktoria Ślązok. W łotewskiej Rydze aktualnie trwają Mistrzostwa Europy kadetów w judo.

Cztery zwycięstwa zawodniczki Czarnych – Danieli Badury

Bytomska dżudoczka w pięknym stylu awansowała do półfinału Mistrzostw Europy kadetów – roczniki 2004 i 2005 – pokonując po kolei: Belgijkę Sarę Ver Eecke, Słowaczkę Leilę Mazouzi oraz Łotyszkę Antrę Muzicę. W półfinale zawodniczka Czarnych Bytom przegrała z Rosjanką Olgą Mukhiną, a w walce o brązowy medal Daniela Badura triumfowała, wygrywając z Łotyszką Anną Gulite.

Trenerami medalistki są Eugeniusz Misztal i Krzysztof Gadacz. Wcześniej brązowy krążek zdobyła również inna dżudoczka – Wiktoria Ślązok, która zajęła III. miejsce w kategorii 48 kg.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom