tesco
Aktualności

Masowe zwolnienia pracowników sieci sklepów Tesco na Śląsku!

Firma Netto, która przejęła sklepy Tesco na Śląsku, jak i w całym kraju – likwiduje markety, których utrzymanie nie jest opłacalne.

Co idzie za likwidacją sklepów, które są nie opłacalne w utrzymaniu? Masowe zwolnienia pracowników. Netto likwiduje sklepy Tesco w całym kraju, także tych, które znajdują się w naszym województwie. Salling Group, czyli Netto – przejęło sieć sklepów Tesco w marcu 2021 roku.

Kim są Salling Group?

Ta firma, do której należy sieć sklepów Netto – to największy sprzedawca detaliczny w Danii. W marcu tego roku sfinalizowała także transakcję i przejęła 301 sklepów Tesco w naszym kraju.

Kiedy nastąpiło przejęcie przez Salling Group sklepów marki Tesco?

Salling Group przejęła sklepy sieci Tesco 16 marca 2021 roku. Na początku firma zapewniała o tym, że zatrudnienia będą utrzymywane w przejmowanych sklepach. Niestety.. 5 lipca 2021 roku Salling Group opublikowała informację o zamknięciu następnych 41 oddziałów Tesco i zwolenieniu aż 2,5 tysięcy pracowników.

Kogo obejmują masowe zwolnienia w sklepach Tesco?

Są to dwie grupy zawodowe. To właśnie je obejmą zwolnienia. Pierwsza z nich to stanowiska podstawowe. Będzie to maksymalnie (!) 2 249 osób. Zaś druga grupa to stanowiska sprawujące nadzór nad pracownikami. Tu zwolnień będzie o wiele mniej, ale czy to pocieszenie? Zwolnień będzie około 300. Redukcja etatów rozpoczęła się od 1 lipca tego roku i potrwa do 31 marca 2022 roku.

O kolejności zwolnień decydować będzie przede wszystkim termin zamknięcia danego sklepu. Drugi znaczącym czynnikiem będzie data zaprzestania działalności w ramach określonego ze sklepem lub centrum dystrybucyjnym. Zaś na samym końcu będzie brany pod uwagę okres zatrudniania oraz związany z tym ustawowy okres wypowiedzenia umowy o pracę.

W ciągu 2021 roku w Polsce zamkniętych będzie łącznie 41 sklepów Tesco.

Gdzie na Śląsku zlikwidowano już sklepy Tesco?

  • Gliwice, przy ul. Łabędzka 26,
  • Świętochłowice, przy ul. Chorzowskiej 19,
  • Żywiec, przy ul. Legionów 45,
  • Wola, przy ulicy Krótkiej 1.

Źródło informacji: Radio Piekary

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.