magdalena fręch
Sport

Magdalena Fręch zatriumfowała w Stanach Zjednoczonych

Magdalena Fręch w znakomity stylu wygrała zawody WTA Challenger Thoreau Open w amerykańskim Concord. Tenisistka Górnika Bytom awansowała w rankingu i otrzymała czek na dużą sumę pieniędzy.

Jest to na pewno życiowy sukces tenisistki Górnika Bytom, która zatriumfowała w USA na zawodach. Magdalena Fręch we wspaniałym stylu zwyciężyła w zawodach WTA Challenger Thoreau Oper w amerykańskim Concord i otrzymała czek na 15 tysięcy dolarów.

Magdalena Fręch zatriumfowała w Stanach Zjednoczonych

W Concord bytomska tenisistka wygrała pięć pojedynków. Pula nagród w tych zawodach była sumowana na kwotę 115 tysięcy dolarów.

Na samym początku Fręch wyeliminowała Kanadyjkę Rebekę Marino – 6:3, 7:6 (7-4). W drugi pojedynku pokonała Australijkę Strom Sanders 6:3, 6:2. Ćwierćfinał był bardzo dramatyczny z Amerykanką Katriną Scott – 6:4, 4:6, 7:5. W decydującym secie wyszła zwycięsko ze stanu 2:5, broniąc dwa meczbole.

Do finału bytomianka awansowała po wygranej z utytułowaną Wierą Zwonariewą – 7:5, 6:3. Rosjanka zdobyła brąz na Olimpiadzie w 2008 roku. To również finalistka Wimbledonu 2010 i US Open 2010. W decydującym starciu Fręch ograła Meksykankę Renatę Zarazuę – 6:3, 7:6 (7-4).

Punkty i pieniądze dla bytomianki

Zwycięstwo na zawodach WTA 125 w Concord to największy sukces w karierze bytomianki. Za ten triumf tenisistka Górnika Bytom otrzymała 15 tysięcy dolarów oraz zyskała 160 punktów do rankingu WTA. Awansowała ona o 23 miejsca na 130 pozycję. W lipcu tego roku Magdalena Fręch znakomicie spisała się na bytomskich kortach, tam wygrała w 95. Narodowych Mistrzostwach Polski.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Sport

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.