loteria szczepionkowa
Koronawirus

Loteria szczepionkowa w Polsce. Co można wygrać?

Loteria szczepionkowa to nowy pomysł naszego wspaniałomyślnego rządu na zachęcenie Polaków do szczepień. Czy nagrody przekonają obywateli do szczepień?

Miliony złotych, samochody, hulajnogi i voucher do wygrania. To oferuje loteria szczepionkowa, która ma zachęcić Polaków do szczepień. Czy nowy pomysł naszego rządu sprawdzi się? Tak naprawdę czas pokaże. Nie tylko my na tym skorzystamy – podobno, ale także samorządy. Sprawdźmy wszystko co wiemy na ten temat.

Loteria szczepionkowa w Polsce

Zacznijmy pierw od Polaków. Są dwie główne nagrody, a każda z nich zawiera milion złotych oraz samochód hybrydowy. Rząd obiecuje loterie co miesiąc i raz na tydzień. Czy aby na pewno dotrzymają obietnicy? Nie jesteśmy przekonani, ale czas pokaże.

Loteria ma zachęcić obywateli naszego kraju do szczepień na koronawirusa. W loterii udział będzie mógł wziąć każdy, kto od początku NPS skorzystał z rejestracji i przyjął pierwszą dawkę.

Co mają z tym pomysłem wspólnego samorządy?

Nasz wspaniałomyślny rząd chce także do tego pomysłu wciągnąć samorządy. Jak wspomniał minister Dworczyk na wczorajszej konferencji prasowej:

Każda gmina otrzyma na działania promocyjne od 10 do 40 tys. zł. Będzie również element rywalizacji: dla pierwszych 500 gmin, które przekroczą wskaźnik 75 proc. zaszczepienia swoich mieszkańców, otrzymają 100 tys. zł”.

Źródło cytatu: TVS

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Koronawirus

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.