kryty basen w bytomiu
AktualnościSport

Kryty basen w Bytomiu już otwarty!

Od wczoraj mieszkańcy naszego miasta mogą korzystać pływalni krytej przy ulicy Parkowej 1. Kryty basen w Bytomiu już otwarty!

Po awarii elektrociepłowni w Zabrzu, parametry ciepła dostarczanego do sieci ciepłowniczej zwiększono, dlatego OSiR uruchomił kryty basen w Bytomiu. Od 15 lutego pływania jest czynna od 6:00.

– Musieliśmy przesunąć otwarcie krytej pływalni ze względu na awarię w elektrociepłowni w Zabrzu. Po usunięciu awarii, woda została podgrzana do temperatury umożliwiającej korzystanie z basenu. Od poniedziałku, 15 lutego, od godziny 6:00 pływalnia jest już czynna – mówił Zbigniew Bryjak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytomiu.

Kryty basen w Bytomiu w pełnym reżimie sanitarnym

Na krytym basenie w Bytomiu obowiązuje ograniczenie liczby osób pływających w tym samym czasie. Do 50% dozwolonych miejsc. Na pływalni krytej przy ulicy Parkowej limit osób wynosi 40 osób. Ze względu na restrykcje na basenie, nieczynna jest zjeżdżalnia i gabinet masażu.

Basen czynny jest w dni powszednie w godzinach od 6:00 do 22:00, a zaś w soboty i niedzielę od 9:00 do 21:00. Bilet normalny kosztuje 9 złotych, ulgowy – 6 złotych, a bilet „60 plus” – 4 złote za godzinę.

Poluzowanie obostrzeń od 12 lutego

Od zeszłego piątku, w pełnym reżimie sanitarnym mogą działać:

  • hotele,
  • stoki narciarskie,
  • kina,
  • teatry,
  • baseny.

Ośrodek Sportu i Rekreacji, oprócz krytego basen, ponownie udostępnił lodowisko sezonowe. Mieści się ono przy ulicy Wrocławskiej. Mieszkańcy Bytomia mogą korzystać także ze stoku narciarskiego Sport Dolina, który znajduje się przy ulicy Blachówka 94.

Źródło informacji: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
1

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.