kolonia zgorzelec
Aktualności

Kolonia Zgorzelec. Następne familoki przejdą modernizację

Mamy świetne informację dla mieszkańców owego osiedle. Bowiem familoki przejdą modernizację, czyli Kolonia Zgorzelec będzie w nowej odsłonie.

Następne familoki przejdą konkretną modernizację. Kolonia Zgorzelec będzie miała nową odsłonę. Za niedługo 6 wspólnot mieszkaniowych, czyli około 10 budynków będzie zmodernizowanych. Reprezentanci wspólnot mieszkaniowych, czyli ZBM – TBS podpisali umowę na dofinansowanie z Urzędem Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Kolonia Zgorzelec jak nowa!

Remont 6 wspólnot, czyli 10 budynków wyniesie około 5,6 mln złotych. Familoki na zabytkowym osiedlu Kolonia Zgorzelec będą w nowej odsłonie.

– To dobra informacja dla 152 mieszkańców wspólnot Kolonii Zgorzelec 15, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 30 i 36. Inwestycja obejmie remont części wspólnych budynków wspólnot mieszkaniowych oraz zagospodarowanie przynależnych do wspólnot terenów – informował Jacek Panas z Zakładu Budynków Miejskich – Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.

Całkowity koszt rewitalizacji wynosi 5,63 mln zł, a kwota dofinansowania wynosi 5,3 mln zł. Prace modernizacyjne rozpoczną się na przełomie I i II kwartału roku 2021. Roboty budowalne mają zakończyć się w grudniu 2022 roku.

To jeden z czterech projektów uwzględnionych w zaktualizowanym Gminnym Programie Rewitalizacji Bytom 2020+. Partnerami tego programu są wspólnoty mieszkaniowe i budynki prywatne.

Modernizacja Kolonii Zgorzelec – 14 budynków, za nie małą kwotę

W ramach pierwszego etapu projektu realizowanego przez Bytomskie Mieszkania, w sierpniu ubiegłego roku zaczął się remont 5 familoków. W nieużytkowanych przez kilkanaście lat pustostanach powstaną lokale mieszkalne o powierzchni około 50 metrów kwadratowych.

– Na etapie projektowym jest remont kolejnych czterech budynków: 28, 27, 16 i 32. Zgodnie z umową do końca marca wykonawca ma czas na przygotowanie niezbędnej dokumentacji – mówił Andrzej Bąk, kierownik Działu Rewitalizacji Bytomskich Mieszkań.

Na samym początku marca bieżącego roku, jest planowane podpisanie umów z wykonawcą na pięć ostatnich budynków. Są to budynki o numerach: 7, 24, 25, 31 i 35.

Kolonia Zgorzelec włączona w Bytomiu do obszaru rewitalizacji

Kolonia Zgorzelec, wybudowana w latach 1897-1901 przez Huberta von Tiele-Wincklera dla pracowników pobliskiej Huty Hubertus – Huty Zygmunt, jest przykładem zespołu urbanistyczno-architektonicznego z okresu rozwoju przemysłu na Górnym Śląsku. W 2016 roku Kolonia Zgorzelec włączono do obszaru rewitalizacji.

Źródło informacji: wiadomosci.wp.pl
Zdjęcie: bytom.fotopolska.eu

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.