lodowisku braci nikodemowiczów
Sport

Jeszcze chwila. Co słychać na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów?

W ubiegły piątek pisaliśmy o postępie prac na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów. Mamy dla Was kolejną aktualizację z planu budowy nowego obiektu sportowego.

7 maja pisaliśmy o tym co słychać na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów. Ostatnio mieliśmy okazję dowiedzieć się, o próbie mrożenia tafli lodowiska, odsłonięciu nazwy nowego obiektu sportowego oraz wizerunku hokeisty. Jakie prace tym razem zakończono na hali?

Co słychać na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów?

Na trybunach zamontowano już krzesełka po stronie wschodnie i zachodniej oraz miejsca VIP. W obiekcie pojawiły się bandy i odbyło się próbne mrożenie tafli lodowiska. Elewację z wizerunkiem hokeisty jak i napis odwołujący się do nazwy lodowiska odsłonięto. Przypomnijmy, że nowa hala lodowiska będzie nosiła nazwę Braci Emila i Tadeusza Nikodemowiczów, którzy stworzyli potęgę hokejowej Polonii Bytom.

Wewnątrz budynku trwają prace wykończeniowe w pomieszczeniu z kuchnią. Na zewnątrz wykonywane są ostatnie prace porządkowe wokół obiektu. Ukończono także roboty związane z żelbetonowymi schodami oraz wyznaczono miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych. Widoczny jest już cały napis „Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów”.

Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu

Lodowisku Braci Nikodemowiczów

Budowa nowej hali lodowiska w Bytomiu to jedna z najistotniejszych inwestycji sportowych w ostatnich latach. Na tej atrakcji skorzystają wszyscy bytomianie, ale nie tylko. Innowacyjny obiekt będzie kosztował około 42 mln zł. Z czego aż 15 mln złotych to dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki, jakie miasto pozyskało.

Z nowego obiektu sportowego w Bytomiu przy ulicy Pułaskiego 71, mieszkańcy będą mogli korzystać jeszcze w tym roku.

Źródło informacji, zdjęcia: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
2
Nie
0

Więcej w:Sport

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.