konsultacje społeczne w sprawie placu zabaw przy ulicy grota-roweckiego
Aktualności

Jest decyzja w sprawie koncepcji placu zabaw przy ulicy Grota-Roweckiego

Wczoraj odbyły się konsultacje społeczne w sprawie placu zabaw przy ulicy Grota-Roweckiego w Bytomiu. Podczas konsultacji wybrano koncepcję projektu nowej atrakcji dla dzieci i siłowni pod chmurką.

Dzięki wczorajszych konsultacji społecznych udało się wybrać koncepcję placu zabaw i plenerowej siłowni przy ulicy Grota-Roweckiego w Bytomiu. Mieszkańcy podczas konsultacji społecznych zdecydowali się połączyć przedstawione rozwiązania w dwóch koncepcjach. Z jednego wybrali koncepcję placu zabaw, a z drugiej siłownię pod chmurką.

Jest decyzja w sprawie koncepcji placu zabaw przy ulicy Grota-Roweckiego

Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz podziękował wszystkim za udział we wczorajszych konsultacjach.

– Dziękuję wszystkim za udział w czwartkowych konsultacjach społecznych w sprawie projektu nowego placu zabawy przy ul. Grota-Roweckiego. To ważne, że mieszkańcy biorą aktywny udział w życiu swojej dzielnicy i chcąc mieć wpływ na to, co dzieje się w mieście – mówił prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Projekt z edycji Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego 2020

Projekt placu zabaw przy ulicy Grota-Rowieckiej wygrał w ramach głosowania w poprzedniej edycji BBO. Zagłosowało na niego 3918 bytomian. Autorzy projektu wskazali, że nowa atrakcja dla dzieci w dzielnicy Bytomia – Szombierkach jest bardzo istotny, ponieważ ze względu na budowę nowych parkingów – zmniejszyła się powierzchnia terenów rekreacyjnych dla wszystkich.

Jak będzie wyglądał plac zabaw w Szombierkach?

Plac zabaw ma być przeznaczony dla dzieci w różnym wieku. Ma być również miejscem, gdzie nasze pociechy będą mogły się bezpiecznie bawić i rozwijać swoją kreatywność. Zgodnie z założeniami, na nowej atrakcji mają się znajdować między innymi: huśtawki, zjeżdżalnia, piaskownica, urządzenia edukacyjne, elementy małej architektury, czyli: ławki i kosze na śmieci oraz siłownia plenerowa. Atrakcja będzie zbudowana na bardzo bezpiecznej powierzchni.

Konsultacje społeczne w sprawie placu zabaw i siłowni przy ulicy Grota-Rowieckiego

Na konsultacjach bytomianie apelowali by zamontować przy placu zabaw kamerę (względy bezpieczeństwa) oraz ogrodzenie. Mieszkańcy wypełniali również ankietę na temat z jakiego materiału mają zostać wykonane elementy placu zabaw, ogrodzenia i budowy chodnika.

Bytomianie wybrali projekt, który będzie ponownie opracowany przez projektanta, a później po jego zatwierdzeniu, będzie ogłoszony przetarg by znaleźć wykonawcę tej inwestycji.

W spotkaniu wzięli udział:
  • prezydent miasta Mariusz Wołosz,
  • przedstawiciele MZDiM,
  • przedstawiciele BSM,
  • bytomianie zamieszkujący przy ulicy Grota-Roweckiego.

Źródło informacji, zdjęcia: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
2
Nie
1

More in:Aktualności

You may also like

Comments are closed.