ec szombierki
AktualnościPolityka

Jest decyzja radnych Sejmiku Śląskiego w sprawie EC Szombierki

Już wiemy jaka jest decyzja radnych Sejmiku w sprawie EC Szombierki. 30 sierpnia odbyła się sesja Sejmiku Województwa Śląskiego na której zdecydowano o współpracy województwa z miastem Bytom.

Potwierdziły się słowa marszałka województwa śląskiego z konferencji prasowej „Industriady”. Na wczorajszej sesji Sejmiku Śląskiego – radni przyjęli projekt uchwały w sprawie poparcia współpracy Województwa Śląskiego z naszym miastem w celu przejęcia EC Szombierki.

Radni Sejmiku Województwa Śląskiego poparli inicjatywę przejęcia Elektrociepłowni Szombierki

– To kolejny ważny krok, na niełatwej drodze do przejęcia Elektrociepłowni Szombierki przez samorząd gminny i wojewódzki. Wraz z marszałkiem Jakubem Chełstowskim będziemy współdziałać, aby zapobiec dalszej degradacji tego wyjątkowego zabytku i w przyszłości nadać mu nową funkcję. Teraz z prośbą o podjęcie podobnej uchwały intencyjnej zwrócę się do bytomskich radnych – mówił prezydent Mariusz Wołosz.

W uzasadnieniu projektu uchwały Sejmiku Śląskiego czytamy między innymi o tym, że wojewódzcy radni dostrzegają znaczenie zabytkowego obiektu przy ulicy Kosynierów. Wspólna inicjatywa województwa i miasta powinna być podstawą skutecznych działań niezbędnych dla ochrony postindustrialnego dziedzictwa.

„Mamy nadzieję, że współpraca ta będzie podstawą do nadania temu miejscu należnej mu oprawy, aby było świadectwem industrialnej przeszłości, która należy do nas wszystkich, współczesnych i przyszłych pokoleń” – napisano w uchwale Sejmiku Śląskiego.

Z tą samą inicjatywą wystąpił włodarz Bytomia – Mariusz Wołosz, który poprosi bytomską Radę Miejską o poparcie współdziałania samorządu gminnego i wojewódzkiego na rzecz uratowania zabytkowego obiektu.

Źródło informacji, zdjęcia: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
1

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.