koronawirusem / maseczki
Koronawirus

Jakie są dalsze plany rządu w związku z koronawirusem?

Adam Niedzielski – minister zdrowia był ostatnio gościem w „Rzeczpospolitej”. Przedstawił on dalsze plany rządu w związku z koronawirusem.

Dla niektórych grup społecznych szczepienia przeciw COVID-19 mogą być obowiązkowe. Takie słowa wypowiedział Adam Niedzielski – szef resortu zdrowia w rozmowie z „Rzeczpospolitą”. Co będzie dalej?

Jakie są dalsze plany rządu w związku z koronawirusem?

Być może będą obowiązkowe szczepienia i zniesienie obowiązku noszenia maseczek. Czy to się sprawdzi w praktyce? Być może przekonamy się wkrótce.

– Jeżeli natomiast patrzymy sobie na poszczególne grupy, które ewentualnie takiemu obowiązkowi mogą podlegać, to zawsze wskazuję pewnego rodzaju analogię. Jak pan pamięta dyskusję z grudnia i stycznia, które grupy mają być priorytetowe, to wtedy wszyscy podnosili ręce. Koniecznie pracownicy ochrony zdrowia – i to szeroko rozumiany cały sektor, łącznie z dostawcami – seniorzy, nauczyciele, służby mundurowe. I w pewnym sensie ta sama logika, ta sama kolejka, powinna być stosowana przy ewentualnych obowiązkowych szczepieniach – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

Wypowiedź szefa resortu zdrowia dla „Rzeczpospolitej” odnośnie obowiązku noszenia maseczek:

– Formalnie te obostrzenia prawdopodobnie w końcu znikną, ale nasza mentalność się zmieni i osoby, które są wrażliwe na punkcie swojego bezpieczeństwa zdrowotnego, będą tę maseczkę być może zawsze miały przy sobie – dodał Adam Niedzielski.

Źródło informacji: TVS / Rzeczpospolita

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Koronawirus

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.