Sport

Jak wyglądały mecze polskich hokeistek?

Dziewczyny zmierzyły się w dwóch spotkaniach hokejowych z drużyną z Norwegii i Słowacji. Jak wyglądały mecze polskich hokeistek na lodowisku im Braci Nikodemowiczów?

Przypomnijmy, że mecze odbyły się 26 sierpnia oraz 28 sierpnia na hali lodowiska im. Braci Nikodemowiczów przy ulicy Pułaskiego 71. Polskie hokeistki zmierzyły się z Norwegią i Słowacją. Jak wyglądał przebieg spotkań hokejowej reprezentacji Polski kobiet w Bytomiu?

Mecz polskich hokeistek z Norwegią

26 sierpnia nasze hokeistki zmierzyły się z Norwegią, ale niestety przegrały 3:5. Spotkanie z Norweżkami było bardzo zacięte, choć w obecnym rankingu IIHF obie reprezentacje dzieli aż siedem miejsc – odpowiednio 13 i 20.

Spotkanie hokejowe żeńskiej kadry narodowej ze Słowacją

W sobotę polskie hokeistki zagrały mecz z drużyną ze Słowacji. Kibice zgromadzeni na hali lodowiska przy ulicy Pułaskiego 71 na pewno liczyli na lepszy wynik, to ostatecznie Polkom nie udało się pokonać rywalek. Spotkanie meczowe prezentowało wysoki poziom, a dziewczyny walczyły zacięcie do końca.

Przebieg całego meczu ze Słowacją

Po pierwszych 20 minutach nasze reprezentantki zjeżdżały do szatni z jednobramkową zaliczką. Ponad dwie minuty przed zakończeniem pierwszej tercji Polki grały w przewadze, a po karze technicznej nałożonej przez arbitrów na nasze rywalki za nadmierną liczbę zawodniczek na lodzie. Polskie hokeistki ładnie założyły tzw. „zamek” i po wymianie podań – Julia Zielińska z odległości końca bulika posłała krążek pod poprzeczkę bramki Orolinovej.

W drugiej tercji nic się nie zmieniło. Nieznaczna przewaga rywalek w posiadaniu krążka nie przełożyła się na zmianę rezultatu, a nasze dziewczyny umiejętnie kontrolowały. Niewiele zabrakło, a podobnie jak to miało miejsce w pierwszej odsłonie Polki zdobyłyby następną bramkę na dwie minuty przed końcem tercji. W jednej z szybkich akcji naszej reprezentacji w doskonałej okazji znalazła się Karolina Późniewska, która aż trzykrotnie strzelała na bramkę Słowacji. Niestety, słowacka bramkarka za każdym razem skutecznie interweniowała.

Zaczęła się trzecia tercja, a Polki zdecydowanie utrzymywały korzystny rezultat z pierwszej tercji aż do 44 minuty. Nieco wcześniej na ławkę kar usiadła zdobywczyni pierwszej bramki dla naszej drużyny. Słowaczki tak niefrasobliwie rozgrywały krążek, że w naszej tercji krążek odzyskała Kamila Wieczorek. Popędziła ona przez całe lodowisko i w sytuacji „sam na sam” ładnie minęła bramkarkę rywalek. Niestety końcowy strzał okazał się być minimalnie niecelny.

Później Zielińska opuściła ławkę kar i kiedy Polki grały już w pełnym składzie, chwila odprężenia koncentracji sprawiła, że Słowaczki doprowadziły do remisu. Drábeková uderzyła mocno „spod niebieskiej”, a Nemčeková zmieniając przed bramką tor lotu krążka zmyliła Agatę Kosińską-Horzelską. Trzy minuty później straciliśmy drugą bramkę, co gorsza – w takich samych okolicznościach. Ponownie zasłonięta nasza bramkarka przy strzale z dystansu nie zdołała zareagować na zmieniony kierunek lotu krążka tuż przed samą bramką.

Niecałe trzy minuty przed końcówką meczu – Wiktoria Sikorska doprowadziła do wyrównania. Kluczowa w tej akcji okazała się być nieustępliwość Polek przy jednym ze wznowień w tercji środkowej. Kiedy wydawało się, że wynika 2:2 uda się dotrzymać do końca spotkania, rywalki podrażnioną utratą drugiej bramki rzuciły się do ataku.

Rywalki dopięły swego i na 90 sekund przed ostateczną syreną Tatiana Korenková wyprowadziła swoją drużynę na 3:2. Sztab trenera Bednara poprosił o czas, lecz po wznowieniu gry właściwie nie udało się wprowadzić krążka do tercji przeciwniczek.

Ceremonia wręczenia tytułów najlepszym zawodniczkom

Po meczu Polski ze Słowacją miała miejsce ceremonia wręczenia tytułów najlepszym zawodniczkom spotkania. Z rąk prezydenta Bytomia Mariusza Wołosz odebrały je: reprezentantka Słowacji Sofia Vysokajová oraz nasza rodaczka Agata Kosińska – Horzelska.