nowej hali lodowiska
AktualnościSport

Jak mają się sprawy na nowej hali lodowiska?

Prace idą pełną parą na nowej hali lodowiska przy ulicy Pułaskiego 71 w Bytomiu. Jakie tym razem podejmowane są działania?

Na nowej hali lodowiska w naszym mieście przy ulicy Pułaskiego rozpoczął się kolejny etap pracy, które coraz bardziej przybliżają nas do zakończenia budowy innowacyjnego obiektu sportowego. Po zamontowaniu band przyszła kolej na próbne mrożenie tafli lodowiska, która ma już około pół centymetra.

Jak mają się sprawy na nowej hali lodowiska?

Ostatnio pisaliśmy o tym, że trwały intensywne prace związane z montażem band, szafek w szatniach dla zawodników oraz żelbetonowych stopni zewnętrznych schodów. Dodatkowo trwały prace malarskie i wykończeniowe w sali gimnastycznej. Zamontowano także inteligentny system oświetlenia, który umożliwi sterowanie światłami podczas imprez hokejowych w hali i tablicę wyników. Warto nadmienić, że cały czas trwają prace związane z montażem elewacji z wizerunkiem hokeisty. Póki co płyty elewacyjne są przykryte specjalną folią. Już za niedługo będziemy mogli zobaczyć końcowy efekt prowadzonych tam prac. Teraz trwa próbne mrożenie tafli lodowiska, która ma już około 0,5 centymetra. Próbne mrożenie potrwa do jutra, czyli do piątku 30 kwietnia 2021.

Budowa nowej hali lodowiska w Bytomiu to jedna z najistotniejszych inwestycji sportowych w ostatnich latach. Na tej atrakcji skorzystają wszyscy bytomianie, ale nie tylko. Innowacyjny obiekt będzie kosztował około 42 mln zł. Z czego aż 15 mln złotych to dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki, jakie miasto pozyskało.

Z nowego obiektu sportowego w Bytomiu przy ulicy Pułaskiego 71, mieszkańcy będą mogli korzystać jeszcze w tym roku.

Źródło informacji: mojbytom.pl
Zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
2
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.