ulice w bytomiu
AktualnościWiadomości

Istotne ulice w Bytomiu idą do remontu. Jakie?

Ważne ulice w Bytomiu idą do remontu. Miasto wyłoniło dwóch z trzech wykonawców, którzy przygotują dokumentację projektową związaną z przebudową ulic. Jakich ulic to dotyczy?

Bytom już wyłonił dwóch z trzech wykonawców, którzy przygotują dokumentację projektową związaną z przebudową ważnych ulic w Bytomiu. Dzięki przebudowie uda się poprawić komfort jazdy kierowców oraz bezpieczeństwo zarówno pieszych i kierowców.

Istotne ulice w Bytomiu idą do remontu. Jakie?

Do przebudowy idą takie ulice jak:

 • Miechowice – ulica Nickla,
 • Sucha Góra – ulica 9-ego Maja,
 • Szombierki – ulica Frycza-Modrzewskiego od ulicy Włodarskiej do granicy z Rudą Śląską.

Przebudowa ta dróg ma zapewnić wszystkim kierowcom komfort jazdy oraz zwiększyć bezpieczeństwo na tych ulicach zarówno pieszych i kierowców.

– Konsekwentnie realizujemy inwestycje drogowe, na które pozyskujemy środki zewnętrzne. Tak jest również w przypadku ulic Nickla i Frycza-Modrzewskiego, które zostaną przebudowane dzięki pozyskanym przez miasto 15 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – mówił Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Na przełomie kwietnia i maja MZDiM ogłosił postępowania na wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy:

 • ulicy Nickla wraz ze skrzyżowaniem z ulicą Daleką,
 • Frycza-Modrzewskiego w Szombierkach na odcinku od ulicy Włodarskiego do granicy z Rudą Śląską,
 • ulicy 9-ego Maja.

Umowę na opracowanie dokumentacji projektowej podpisano już z firmą LPW z Katowic, która przygotuje projekt przebudowy Frycza-Modrzewskiego. Wartość tej inwestycji obiega na kwotę 214 tysięcy złotych. Następna umowa, w sprawie projektu przebudowy ulicy Nickla – podpisana będzie jeszcze w tym tygodniu z firmą Drocad z Katowic. Trwa aktualnie postępowanie w sprawie wyłonienia wykonawcy na opracowanie projektu remontu ulicy 9-ego Maja.

Ważne ulice w Bytomiu – Frycza-Modrzewskiego w pełni będzie przebudowana

Ulica ta to nie tylko jedna z głównych dróg w naszej gminie, która łączy Zabrzańską w Szombierkach z Rudą Śląską, ale także pełni funkcję drogi wojewódzkiej 925 łączącej Bytom z Rybnikiem.

Dzięki pozyskaniu przez Bytom środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – ulica ta będzie przebudowana aż do granicy z Rudą Śląską. Wytyczne dla projektanta obejmują zaprojektowanie: przebudowy drogi na odcinku około 1km,

 • jej nową konstrukcję i odwodnienie,
 • wprowadzenie elementów uspokojenia ruchu,
 • przebudowę chodników,
 • budowę drogi rowerowej,
 • wyznaczenie dodatkowych przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerów – między innymi w rejonie wjazdu na stadion miejski i przy granicy z Rudą Śląską.

Do zadań projektanta będzie również należało wyznaczenie miejsc postojowych i zaplanowanie nasadzeń zieleni.

Kolejne istotne ulice w Bytomiu do przebudowy – tym razem pada na ulicę Nickla

Ważna inwestycję drogową zaplanowano także w Miechowicach, gdzie przebudowana będzie ulica Nickla wraz ze skrzyżowaniem z ulicą Daleką. Ten projekt inwestycyjny obejmie odcinek od skrzyżowania z ulicą Frenzla i Francuską do skrzyżowania z ulicą Wiosny Ludów i Frenzla. Ta inwestycja jest także realizowana dzięki pozyskanemu przez miasto dofinansowaniu z RFIL.

– W ramach tej inwestycji projektowane będą: nowa konstrukcja drogi, odwodnienie, przebudowa chodników i miejsc postojowych oraz nasadzenia drzew i krzewów – mówił Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia – Ważnym elementem będzie przeprowadzenie przez projektanta analizy ruchowej, na podstawie której wybrany zostanie optymalny model skrzyżowania ul. Nickla i Dalekiej. Zaprojektowane zostaną nowe przejścia dla pieszych i zmodernizowane istniejące, przy Szkole Podstawowej. Łącznie zakres prac przewiduje modernizację drogi na odcinku 1,4 km – podkreśla Bieda.

Źródło informacji: Wiadomości WP
Zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
1

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać

Komentarze zostały zablokowane.