AktualnościLifestyleWiadomości

Inteligentne przejście dla pieszych w mieście? Można zagłosować

Ruszył konkurs, w którym miasto może wygrać budowę inteligentnego przejścia dla pieszych.

Wydarzenie organizowane przez Orange Polska jest szansą, aby przejście dla pieszych przy ul. Konstytucji 86a w Karbiu było nie tylko bezpieczniejsze, ale miało najnowsze rozwiązania techniczne stosowane na skrzyżowaniach.

Inteligentne przejście dla pieszych – internauci mają głos

O tym, czy w mieście powstanie inteligentne przejście dla pieszych, mogą zdecydować internauci. Skąd wybór akurat tego przejścia?

– Zgłoszone do konkursu przejście dla pieszych w rejonie ul. Konstytucji 86a w Bytomiu – Karbiu zostało nie tylko wytypowane ze względu na słabą widoczność i apele mieszkańców o poprawę bezpieczeństwa, ale wskazali je również bytomscy policjanci – mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia. – W tym roku na ul. Konstytucji zmodernizowaliśmy i doświetliliśmy już dwa przejścia dla pieszych, w rejonie ul. Popiełuszki – obok kościoła pw. Dobrego Pasterza oraz Worpie – w rejonie przystanku autobusowego. Przejście dla pieszych przy ul. Konstytucji 86a jest ostatnim w Karbiu pomiędzy skrzyżowaniem ul. Konstytucji i Wrocławskiej a Bobrkiem, które nie jest jeszcze doświetlone – dodaje wiceprezydent Michał Bieda.

Głosowanie trwa

Głosowanie będzie trwało do 28 marca, a nagrodą główną – dla trzech miast z największą liczbą głosów – jest przebudowa zgłoszonego przejścia dla pieszych, w którym będą nie tylko czujniki ruchu i świetlny system ostrzegania kierowców o obecności pieszych, ale również dźwiękowe komunikaty ostrzegawcze dla pieszych, podświetlane znaki oraz kontroler oświetlenia Orange Smart. Warto podkreślić, że czujniki ruchu nie tylko wykrywają pieszego z odległości kilkunastu metrów, ale natychmiast aktywują świetlną i dźwiękową sygnalizację ostrzegawczą. Z kolei specjalny system doświetlania sprawia, że przechodzący są lepiej widoczni dla kierowców, a sygnały dźwiękowe ostrzegają pieszych, że zbliżają się do przejścia.

Aby zagłosować na Bytom, należy wejść na stronę internetową inteligentneprzejscie.pl wybrać z listy miast Bytom, podać swój numer telefonu, pobrać darmowy kod uwierzytelniający i zagłosować.

Głosom oddanym na każde miasto organizatorzy przypisali odpowiednie wagi, proporcjonalne do liczby mieszkańców. Dzięki temu, każde miasto ma równe szanse.

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.