halloween
AktualnościLifestyle

Halloween – 31 października

Halloween – wielu z nas uwielbia to święto, a to właśnie dziś. Chcemy przybliżyć Wam wszelkie aspekty tego dnia oraz skąd się ono tak naprawdę wzięło.

Co to za święto – Halloween? Święto to związane jest z przebierankami za różnego rodzaju postacie i jest obchodzone w wielu państwach na calutkim świecie dnia 31 października. Odniesienia do tego dnia jest szczególnie widoczne w kulturze popularnej i głównie w Stanach Zjednoczonych.

Halloween obchodzony jest najhuczniej w USA, Kanadzie, Irlandii oraz Wielkie Brytanii. Pomimo tego, że to 31 października nie jest świętem urzędowym to cieszy się największą popularnością tuż po Bożym Narodzeniu. Kiedy to święto pojawiło się w Polsce? Mianowicie Halloween pojawiło się w latach 90. XX wieku.

Główne symbole Halloween

Głównym symbolem tego dnia jest wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami. Z kolei inne znane wszystkim symbole to duchy, demony, zombie, wampiry, czarownice, trupie czaszki, nietoperze, czarne koty, pajęczyny oraz wiele, wiele innych. Kolorami tego święta jest czarny i pomarańczowy.

Można by wymieniać w nieskończoność, ale musimy wam jeszcze kilka faktów przedstawić 😉.

Pochodzenie nazwy święta 31 października

Halloween to najprawdopodobniej skrócona nazwa Wigilii Wszystkich Świętych, a po angielsku brzmi ona: All Hallows’ E’en – to skrócona wersja angielska, a tutaj dłuższa: All Hallows’ Eve.

Jakie są zwyczaje Halloween 31 października?

Scary farm – straszne farmy

Młodzież i najmłodsi oprócz organizowania imprez, często także odwiedza tzw. straszne farmy (scary farm). Są to zaadaptowane na ten cel ogromne przestrzenie, gdzie tworzone są strrrrraszne scenerie, które wygląda niczym plan niejednego filmu grozy.

Cukierek albo psikus

Do tradycji Halloween należy zabawa Cukierek albo psikus. Dzieciaki chodzą z koszyczkami lub pojemnikami na cukierki po swojej okolicy i odwiedzają sąsiadów oraz mieszkańców. Gdy ktoś nie zechce dać cukierka, to otrzymuje wtedy psikusa od dzieci.

Źródło informacji: Wikipedia

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.