Gratulacje dla dżudoczek Czarnych Bytom
Sport

W środę w siedzibie klubu Czarni Bytom zastępca włodarza Bytomia – Adam Fras złożył gratulacje Danieli Badurze, Wiktorii Ślązok oraz ich trenerom. Dziewczyny w sierpniu wywalczyły brązowe medale Mistrzostw Europy kadetów w judo.

Mistrzostwa Europy kadetów w judo odbyły się w łotewskiej Rydze 17-19 sierpnia. Na tych zawodach rywalizowali najlepsi kadeci i kadetki – roczniki 2004 i 2005 – Starego Kontynentu. Podopieczne klubu Czarnych Bytom zdobyły dwa brązowe medale na Mistrzostwach Europy. Zastępca prezydent Bytomia – Adam Fras złożył gratulacje dziewczynom oraz ich trenerom.

Wygrane pojedynki bytomskich dżudoczek

W kategorii 48 kg świetnie spisała się Wiktoria Ślązok, która wygrała aż 5 pojedynków i tylko jeden przegrała. Ostatecznie zawodniczka bytomskiego klubu uplasowała się na III. miejscu. Brązowy medal wywalczyła również Daniela Badura, która w kategorii 57 kg pokonała cztery rywalki i poległa jedynie w półfinale. Zastępca prezydenta Bytomia Adam Fras złożył dziewczynom gratulacje oraz przekazał miejskie upominki wraz z bonami podarunkowymi.

Gratulacje otrzymali także Eugeniusz Misztal i Krzysztof Gadacz – trenerzy dżudoczek w Czarnych Bytom oraz Dawid Szulik – brązowy medalista ME kadetów (zawodnik Polonii Rybnik przyjeżdża do Bytomia na randori – forma treningu służąca doskonaleniu technik walki), Kinga Chmielewska (VII. miejsce w ME kadetów) i Kamil Michna (IX. miejsce).

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom