europejski dzień bez samochodu
Lifestyle

Europejski Dzień Bez Samochodu

Europejski Dzień Bez Samochodu to międzynarodowa kampania proekologiczna, którą świętujemy corocznie – 22 września. A to jest właśnie dzisiaj!

Miasto Bytom tradycyjnie jak co roku zaprasza do zrezygnowania ze swoich samochodów osobowych i przerzucenia się na rzecz komunikacji miejskiej. 22 września podczas Europejskiego Dnia Bez Samochodu kierowcy czterech kółek mogą podróżować transportem ZTM za darmo. Trzeba spełnić tylko jeden warunek.

Europejski Dzień Bez Samochodu

Tak jak wspomnieliśmy wyżej, jest to międzynarodowa kampania proekologiczna, którą świętujemy co roku w dniu 22 września. Jest to zwieńczone Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu, który zaczynamy zawsze od 16 września. To wydarzenie jest nam znane pod innymi nazwami takimi jak: Dzień Bez Samochodu lub Światowy Dzień Bez Samochodu.

Kampania proekologiczna

Dzisiaj tym wydarzeniem kończymy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Celem Tygodnia Zrównoważonego Transportu jest promocja w miastach i gminach alternatywnych wobec pojazdów mechanicznych – środków transportu jakim jest np. transport publiczny lub rowery. 22 września wszyscy kierowcy są zachęcani do zostawienia swoich czterech kółek na parkingu oraz do skorzystania ze środków komunikacji miejskiej.

Podróż transportem publicznym za darmo

Kierowcy 22 września mogą podróżować komunikacją miejską w całej Polsce – nie tylko na Śląsku – za darmo. Wystarczy spełnić tylko jeden warunek – posiadać przy sobie dowód rejestracyjny samochodu.

Źródło informacji: UM Bytom / Wikipedia
Zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

More in:Lifestyle

You may also like

Comments are closed.