ekopiknik w bytomiu
AktualnościLifestyle

EkoPiknik w Bytomiu

W sobotę odbędzie się EkoPiknik w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla w Bytomiu – tuż obok muszli koncertowej. Podczas wydarzenia każdy z nas znajdzie coś dla siebie.

EkoPiknik odbędzie się 2 października w Parku Miejskim w Bytomiu w pobliżu muszli koncertowej. Na imprezie znajdziemy mnóstwo atrakcji zarówno dla tych młodszych i trochę starszych. Dla dzieci będzie Masterchef Junior, a dla dorosłych np. warsztaty kulinarne zero waste.

EkoPiknik w Bytomiu

Warsztaty kulinarne zero waste, kreatywne sposoby wykorzystania odpadów, a nawet kulinarny Masterchef Junior – takie atrakcje będą na nas czekać już jutro, ale to nie wszystko. Na wydarzeniu dowiemy się czym jest recykling i co się dzieje później z odpadami po tym jak trafią do pojemników na śmieci. Z kolei na dzieci i młodzież będą czekać specjalne stanowiska, na których będą mogli spróbować swoich sił w samodzielnym tworzeniu biżuterii czy elementów swojej garderoby z materiałów z recyklingu.

Zero waste – drugie życie naszych firanek

Na osoby, które pojawią się na imprezie ekologicznej czekają ekoquizy i wiele zabaw, w ramach których zdobędą wiedzę na wiele ciekawych rzeczy. Na przykład na temat gospodarowania odpadami lub konieczności segregacji odpadów.

– Wiemy jak ważne i potrzebne są działania związane z edukacją ekologiczną przygotowane w interesującej formule. Dlatego też dołożyliśmy starań, by każdy znalazł tu coś dla siebie. Zapraszamy wszystkich do udziału w naszym ekopikniku – mówił Przemysław Juroszek, naczelnik Wydziału Komunalnego UM.

Konkurs plastyczny na ekologicznym pikniku

Zgłoszenia do konkursu plastycznego „Nie wyrzucaj – wykorzystaj” trwały do 30 września. Głównie konkurs skierowano do dzieci i młodzieży z bytomskich szkół podstawowych i przedszkoli. W konkursie przewidziano nagrody rzeczowe oraz gadżety ekologiczne. Rozwiązanie konkursu podczas EkoPikniku.

Źródło informacji: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.