EIHC Christmas Cup już jutro
AktualnościSport

EIHC Christmas Cup już jutro

Już jutro na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów przy ulicy Pułaskiego w Bytomiu odbędzie się EIHC Christmas Cup.

16 grudnia, czyli jutro zaczyna się turniej hokejowy EIHC Christmas Cup na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów przy ulicy Pułaskiego w Bytomiu. Kadra narodowa w hokeju na lodzie zmierzy się z bardzo silnymi rywalami: Francją, Węgrami i Ukrainą. Bilety na turniej nadal są dostępne i do kupienia.

Kadra narodowa z dwoma pucharami

W kwietniu 2021 roku na lodowisku Jantar w Katowicach – reprezentacja polski w hokeju na lodzie triumfowała w turnieju o Puchar Trójmorza, zwyciężając po kolei z Estonią, Litwą i Łotwą. W trzech spotkaniach meczowych ustrzelili aż 18 goli.

Zespół przygotowywał się wówczas do Turnieju Kwalifikacyjnego do Zimowych Igrzysk Olimpijskich, który odbył się w stolicy Słowacji – Bratysławie. Pierwszy mecz drużyna pod opieką Roberta Kalabera pokonała Białorusie 1:0. Niestety później drużyna polska przegrała ze Słowacją 1:5 i Austrią 1:4, ale kadra narodowa pokazała, że ma przed sobą przyszłość.

Zaś w poprzednim reprezentacja Polski zmierzyła z Estonią, Litwą i Łotwą w Tallinie w Turnieju Baltic Challenge Cup. Kadra narodowa seniorów wygrała wszystkie mecze, zdobywając tym samym aż 28 bramek.

EIHC Christmas Cup już jutro

18 grudnia odbędzie się turniej hokejowy, który będzie miał miejsce na bytomskim i nowoczesnym lodowisku, w którym reprezentacja Polski seniorów zmierzy się z trzema drużynami: Francja, Węgry i Ukraina.

– Zmierzymy się z zespołami, które prezentują jakość. Turniej Christmas Cup to dla nas kolejny test przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Świata Dywizji IB, które odbędą się w katowickim Spodku. Mamy trzon kadry, ale wciąż trwa walka o miejsce w reprezentacji – mówił selekcjoner kadry narodowej Robert Kalaber.

– To nowoczesny obiekt, gdzie wszystko jest na miejscu: pomieszczenie do odnowy biologicznej, siłownia, sala gimnastyczna. Liczymy też na gorący doping kibiców – zaznaczył Kalaber.

Bilety na turniej nadal są dostępne online pod linkiem ebilet.pl oraz w biurze KH Polonia Bytom – czynne w dni powszednie 10:00 – 14:00. Mecze hokejowe będą transmitowane w TVP Sport.

Harmonogram spotkań
  • Czwartek, 16 grudnia; Węgry – Ukraina, godz. 15:30, Polska – Francja, godz. 19:00
  • Piątek, 17 grudnia Francja – Ukraina, godz. 15:30, Polska – Węgry, godz. 19:00
  • Sobota, 18 grudnia Węgry – Francja, godz. 14:00, Polska – Ukraina, godz. 17:30

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.