dwie bytomskie ulice - smolenia i nawrota
Aktualności

Dwie bytomskie ulice doczekają się przebudowania

Kolejne dwie bytomskie ulice doczekają się remontu, Miejski Zarząd Dróg i Mostów 29 września, podpisało umowę z wykonawcą.

O jakich ulicach mowa? Oczywiście o ulicy Nawrota i Smolenia. Te dwie istotne drogi w Śródmieściu Bytomia będą wyremontowane. MZDiM 29 września podpisał umowę z firmami: JKM Sp. z o.o. z Mikołowa (lider) oraz Przedsiębiorstwem Produkcyjno-Usługowo-Handlowym DALPOL Sp. j. z Bytomia. Projekt inwestycyjny jest wart prawie ponad 2,2 mln złotych. Połowa tej kwoty została pozyskana przez miasto z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Dwie bytomskie ulice doczekają się przebudowania. Ulica Nawrota i Smolenia do remontu

Ta pierwsza czyli ulica Nawrota łączy drogę do ulicy Woźniaka, Drzymały, Kraszewskiego, Powstańców Warszawskich z ulicą Piekarską. Z kolei druga, czyli ulica Smolenia łączy się z ulicą Piekarską, Chrobrego, Żołnierza Polskiego z Korfantego.

Przy tych dwóch głównych drogach znajdują się w pobliżu takie obiekty jak budynek bytomskiego magistratu, czy też Miejska Biblioteka Publiczna wraz z Szkołą Podstawową nr 4 oraz ZSMT. Warto nadmienić, że na tych dwóch ulicach kursuje komunikacja miejska, a dokładnie autobusy linii nr: 24, 52, 53, 99, 104, 113N, 114, 700 oraz M103. Komunikacja ta daje możliwość dojazdu do Będzina, Radzionkowa, Tarnowskich Gór, Piekar Śląskich, Wojkowic oraz Sączowa.

Jakie prace przewidziano podczas remontu?

W ramach prac, które odbędą się na dwóch ważnych ulicach w Bytomiu zaplanowano:

  • przebudowanie chodników,
  • zagospodarowanie zieleńców,
  • uporządkowanie miejsc postojowych,
  • przebudowę jezdni.

Wykonawca będzie musiał w ramach inwestycji wykonać przebudowę zjazdów, peronu autobusowego, regulacji urządzeń oraz wyspy przejezdne, które separują ruch.

– Warto podkreślić, że przebudowa ulicy Nawrota i Smolenia ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych, ale też komfortu jazdy kierowców, dlatego zakres robót przewiduje nie tylko wymianę nawierzchni jezdni, ale przede wszystkim przebudowę chodników, peronu autobusowego oraz zjazdów – dodał prezydent Mariusz Wołosz.

„Zakres robót obejmuje drogę o łącznej długości 912 mb, a wyłoniony w drodze postępowania wykonawca będzie miał 12 miesięcy na realizację wszystkich prac, które zaplanowano na lata 2021-2022” – czytam na stronie bytomskiego magistratu.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.