Aktualności

Dobre wiadomości dla lokatorów mieszkań po Arradzie

Dobra wiadomości płyną z naszego miasta. Kolejni lokatorzy skorzystają z bonifikaty przy wykupie mieszkań po Arradzie.

– Tak jak zapowiadaliśmy w październiku, sukcesywnie będziemy kierować oferty do kolejnych mieszkańców, którzy będą chcieli wykupić lokale po upadłej spółce Arrada – mówił prezydent Bytomia.

– Dzisiaj na sesji podjęliśmy kolejną uchwałę, dzięki której miasto może rozpocząć procedurę bezprzetargowego zbycia lokali zainteresowanym mieszkańcom – powiedział prezydent miasta, Mariusz Wołosz.

Ze zniżki, jaką oferuje miasto będzie mogło skorzystać następnych 8 lokatorów, którzy są najemcami i posiadają umowy najmu na czas nieokreślony. Są to mieszkańcy lokali przy ulicy Siemianowickiej, Jana Cybisa, Józefa Chełmońskiego i Piotra Woźniaka. Do nich zostaną skierowane oferty z bonifikatą, a jej wysokość procentowa została określona dla każdego lokalu osobno. Warto nadmienić, że cały czas Bytomskie Mieszkania pracują nad uregulowaniem kwestii umów kolejnych lokum mieszkalnych, tak aby następni mieszkańcy mogli już w 2021 roku skorzystać ze zniżki.

Miasto przejęło w 2020 roku 101 mieszkań i 2 budynki po upadłej spółce Arrada, a obecnie Ano Sp. z o.o. Orzeł Spółka Komandytowo-Akcyjna. Mieszkania i budynki należały dawniej do zakładu Orzeł Biały. Po jej upadłości w 2015 roku obiektami mieszkalnymi zarządzał syndyk, który ogłosił przetarg na ich sprzedaż. Mieszkania i budynki kupiła osoba prywatna za 5 mln złotych, jednak do 30 dni po podpisaniu przez nowego inwestora umowy, miasto miało prawo ich pierwokupu.

Gmina Bytom z tej możliwości skorzystała. Prezydent Mariusz Wołosz przychylił się tym samym do licznych wniosków osób zamieszkujących wykupione przez miasto nieruchomości i bytomskich radnych: Maciej Bartkowa oraz Grzegorza Nowaka, którzy zabiegali o rozwiązanie tej ważnej dla mieszkańców sprawy.

W lutym bieżącego roku, a dokładnie 10 lutego – zostało podpisane oświadczenie o wykonaniu prawa pierwokupu 2 budynków i 101 lokali mieszkalnych po upadłej spółce Arrada. Tym samym za kwotę 5 mln złotych miasto Bytom stała się właścicielem tych obiektów.

Obecnie Wydział Obrotu Nieruchomościami Urzędu Miejskiego w Bytomiu dzięki podjętym uchwałom będzie proponował każdemu z najemców wskazanych w niej zakup mieszkań, a zaś te lokale, które nie zostaną wykupione staną się własnością ZBM-TBS Sp. z o.o. w Bytomiu.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.