Aktualności

Dni otwarte Pałacu Tiele-Wincklerów

Wielkimi krokami zbliżają dni otwarte odnowionego Pałacu Tiele-Wincklerów w Miechowicach. Na bytomian i nie tylko, czeka mnóstwo atrakcji.

11, 12 i 13 września odbędą się dni otwarte odrestaurowanego Pałacu Tiele-Wincklerów w Bytomiu – Miechowicach. Na mieszkańców naszego miasta czeka sporo atrakcji, a dla każdego znajdzie się coś dobrego i interesującego.

Dni otwarte Pałacu Tiele-Wincklerów

W otoczeniu odrestaurowanego miechowickiego pałacu odbędą się warsztaty kreatywne dla dzieci, wystawa prezentująca historię rodu Tiele-Wincklerów, koncerty kameralne czy plenerowe spektakle.

Dni otwarte zaczynamy w sobotę – 11 września od godziny 11:00. Wszyscy zainteresowani będą mogli zwiedzać odnowiony obiekt, a także sąsiadującą z nim parafię ewangelicko-augsburską. Z kolei o godzinie 17:00 wystąpi kwartet smyczkowy Kaprys, a dzień zakończymy spektaklem plenerowym „Sauna Evening”, za który odpowiada Paulina Prokopiuk.

W niedzielę zaczynamy także od godziny 11:00. Co w programie? Poniżej możecie sprawdzić na plakacie:

pałacu tiele-wincklerów

W poniedziałek będzie mogli zwiedzić Pałac Tiele-Wincklerów od godziny 18:00. A to dopiero początek. W założeniu zmodernizowany obiekt ma tętnić życiem.

– Miejsce to daje możliwości realizowania kameralnych form artystycznych, takich jak spotkania autorskie, wystawy, niewielkie koncerty czy warsztaty dla dzieci i dorosłych, ale też organizowania wydarzeń plenerowych – mówiła Krystyna Jankowiak-Markwica, dyrektorka Bytomskiego Centrum Kultury, która odpowiada również za tworzenie programu kulturalnego dla miechowickiego pałacu.

Odbudowa neogotyckiego obiektu zaczęła się na początku 2019 roku. Prace dobiegły ku końcowi w grudniu 2020 roku. Wartość inwestycji wyniosła około 11,6 mln złotych. Z czego ponad 5,5 mln złotych stanowiły środki unijne.

Więcej informacji o odrestaurowany obiekcie w Miechowicach znajdziecie na naszym portalu.

Źródło informacji: Bytom Nasze Miasto
Zdjęcie: Wikipedia / fot. Marek Mróz

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

More in:Aktualności

You may also like

Comments are closed.