pogoda
Aktualności

Czy doczekamy się w końcu upałów? Pogoda na ten tydzień

Zapowiada się, że w tym tygodniu pogoda nas zaskoczy i przyjdą upragnione upały. Jak zapowiada się ten tydzień pogodowy?

Przed nami tydzień z upalną oraz przyjemnym ciepłem. A to tylko zapowiedź tego co przed nami. Sprawdźmy, co mówi prognoza pogody przygotowana przez IMGW na ten tydzień. Gwarantujemy, że 14-20 czerwca będzie piękny.

Lato przyjdzie zdecydowanie szybciej, czyli pogoda na ten tydzień

Ostatni tydzień kalendarzowej wiosny prezentuje się wspaniale. Czeka nas lato znacznie szybciej, niż przewidywaliśmy. W pierwszej połowie tego tygodnia słońce będzie przeplatać się z chmurami, okresami padać będzie deszcze, ale też zagrzmi. Za to druga połowa tygodnia będzie stała pod znakiem słoneczka i upałów, które będą zapowiedzią zbliżającego się lata.

Prognoza pogody IMGW
14.06.2021 – poniedziałek

Dzisiaj niemal w całym kraju na niebie będzie kontrolę przejmowało słoneczko. Jedynie przed południem na południowym wschodzie będzie jeszcze pochmurnie i padać będzie przelotny deszcz. Niewielka szanse na przelotne opady deszczu wystąpi w ciągu dnia także w rejonie Żuław. Umiarkowanie ciepło od 18°C na wschodzie do 25°C na północnym zachodzie. Na wschodzie kraju odczucie termiczne dodatkowo zmniejszał umiarkowany albo porywisty wiatr.

15.06.2021 – wtorek

Jutro najładniejsza pogoda będzie w południowo-wschodniej połowie kraju. Tam będzie słonecznie. Na pozostałym obszarze nasuwającym się od północnego zachodu chłodny front atmosferyczny przyniesie chmury, przelotny deszcz, a miejscami nawet burze. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 18°C nad morzem do nawet 27°C na południowym zachodzie. Porywy wiatru w czasie burz mogą osiągać nawet do 65km/h.

16.06.2021 – środa

No i w środę sytuacja się odwróci. Znakomita pogoda będzie w północnej połowie Polski. Tam zachmurzenie będzie bardzo małe. Na południu będzie zdecydowanie więcej chmur i padać będzie przelotny deszcz. Temperatura maksymalna prognozowana jest w przedziale pomiędzy 17°C a 26°C.

17.06.2021, 18.06.2021 – czwartek, piątek

Czwartek oraz piątek przyniosą letnią pogodę. W całym kraju będzie słonecznie i bardzo ciepło, a w piątek nawet upalnie. W czwartek zaś temperatura maksymalna będzie już zdecydowanie wyższa i wyniesie od 23°C do 29°C. Jedynie nad samym morzem w obszarach podgórskich będzie nieco chłodniej – od 20°C do 23°C.

Piątek to pierwsze czerwcowe upały. Termometry będą pokazywały od 27°C do 33°C, a jedynie nad morzem i w obszarach podgórskich od 22°C do 26°C. Wiać będzie umiarkowany wiatr, co przy upalnej pogodzie działać będzie przyjemne ochładzająco.

19.06.2021 – sobota

W tym dniu na niebie będzie dominować słońce, choć na zachodzie i południu okresami pojawi się więcej chmur, z których padać będzie miejscami przelotny deszcz, a nawet zagrzmi. Wciąż będzie gorąco od 26°C do 32°C. Jedynie nad morzem będzie nieco chłodniej i w górach od 23°C do 26°C. W czasie burz będzie wiać porywisty wiatr oraz możliwe są opady gradu.

Niedziela – 20.06.2021

Niestety niedziela przyniesie zmianę pogody. Wszystko za sprawą chłodnego frontu atmosferycznego, który będzie przemieszczał się z zachodu ku centrum Polski. Frontu będą towarzyszyć przelotne opady i burze, lokalnie porywisty wiatrem oraz opadami gradu. Na zachodzie będzie już nieco chłodniej, od 24°C do 28°C. Na wschodzie zaś wciąż upalnie do 31°C. Umiarkowany i okresami porywisty wiatr będzie działać ochładzająco, co w przypadku upału powinno nieco poprawiać samopoczucie.

Źródło informacji: Dziennik Zachodni

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.